premierleague.com

Kluby Premier League udzieliły wsparcia ofiarom konfliktu na Bliskim Wchodzie

Kubelton Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Na Bliskim Wschodzie trwa konflikt zbrojny pomiędzy Hamasem a Izraelem. W ramach działań wojennych poszkodowanych zostało wielu niewinnych cywilów. Premier League oraz jej kluby wydały wspólne oświadczenie w tej sprawie.

Oświadczenie klubów Premier League

– Premier League jest zszokowana i zasmucona rozwojem konfliktu w Izraelu oraz strefie Gazy. Potępia ona straszne oraz brutalne akty przemocy wobec niewinnych cywilów.

– Wierzymy w pokój i współczujemy ofiarom, ich rodzinom oraz społecznościom, które zostały dotknięte przez to wydarzenie.

– Na znak szacunku dla wszystkich dotkniętych konfliktem, gracze Premier League, menedżerowie i członkowie sztabu sędziowskiego będą nosić czarne opaski. Spotkania od soboty 21 do poniedziałku 23 października będą poprzedzone minutą ciszy.

– Liga dokona także dotacji dla Brytyjskiego Czerwonego Krzyża, aby wspomóc działania tej organizacji w pomocy ofiarom.

Oznacza to, że czarne opaski oraz minutę ciszy fani Manchesteru United doświadczą w ramach starcia z Sheffield United, które zaplanowane jest na 21 października. Sobotnie starcie wznowi także rozgrywki klubowe po przerwie związanej z zgrupowaniami reprezentacji.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze