twitter/ManUtd

Sztab medyczny wszczyna dochodzenie w sprawie plagi urazów w drużynie

Marcel Zakaszewski
Zmień rozmiar tekstu:

Jak podaje Mike Keegan z Daily Mail, Macnchester United wszczyna dochodzenie mające dać im odpowiedź na pytanie dlaczego w składzie jest aż tyle kontuzji. Sezon Premier League ma dopiero osiem kolejek, a Erik ten Hag nie mógł korzystać łącznie z 16 zawodników pierwszej drużyny.

Wszytkie te urazy sprawiły, że Holender nie był w stanie wybrać najsilniejszej dla siebie “jedenastki”, w czym przeszkodziły kontuzje nowych nabytków – Masona Mounta czy Rasmusa Hojlunda.

Plaga kontuzji ma duży wpływ na słaby start sezonu Manchesteru United, którzy obecnie zajmują dziesiąte miejsce w tabeli Premier League. Według Daily Mail, dział medyczny drużyny aktywnie próbuje ustalić, czy istnieją konkretne prawidłowości, które powodują nagminne kontuzje. Jeśli rzeczywiście tak jest, to spróbują oni znaleźć sposób na poprawienie sytuacji i zapobieganie kontuzjom w przyszłości.

Niektórych kontuzji nie da się jednak przewidzieć. Przykładem jest uraz Amada Diallo, który wciąż leczy kontuzje jeszcze z okresu przedsezonowego.

Inni zawodnicy doznali kontuzji mięśniowych – sztab medyczny próbuje dociec, czy jest to efekt dużej ilości rozegranych spotkań w zeszłym sezonie, w którym były także rozgrywane Mistrzostwa Świata. Manchester United wzmocnił swój sztab w postaci zatrudnienia Gary’ego O’Driscolla, byłego lekarza Arsenalu.

“Czerwone Diabły” rozegrały 41 spotkań między 21 grudnia a końcem sezonu. Brentford, Aston Villa czy Brighton rozegrały tyle meczów, ale na przestrzeni całego sezonu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze