manutd.com

The Athletic: Mitchell van der Gaag nowym szkoleniowcem Ajaxu?

Kubelton Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Portal The Athletic donosi, że członek sztabu szkoleniowego Erika ten Haga, Mitchell van der Gaag wkrótce może opuścić Manchester United. Asystent szkoleniowca “Czerwonych Diabłów” ma być jednym z kandydatów do angażu jako nowy menedżer Ajaxu.

Po odejściu Ten Haga Ajax nie miał szczęścia w doborze szkoleniowców. Aktualnie holenderski gigant zajmuje 16. miejsce w Eredivisie (trzy porażki, dwa remisy i jedno zwycięstwo). Możliwe, że w następnych tygodniach władze klubu zdecydują się zastąpić szkoleniowca Maurice’a Steijna.

Obecnie jednym z doradców w holenderskim klubie jest były szkoleniowiec Manchesteru United oraz reprezentacji Holandii Louis van Gaal. Doświadczony szkoleniowiec w przypadku zwolnienia Steijna ma polecić jednego z członków sztabu szkoleniowego Erika ten Haga.

Mowa o Mitchellu van der Gaagu, który pełni funkcję jednego z dwóch asystentów Ten Haga. Van der Gaag był asystentem Ten Haga także w Ajaxie, a wcześniej pracował jako szkoleniowiec tamtejszego zespołu U21. Van der Gaag miałby być jednym z fundamentów nowego projektu w Ajaxie, który obejmuje nawet zmiany na stanowiskach kierowniczych.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze