The Mirror

Media: szejk Jassim wycofuje się z kupna Manchesteru United

, marcel.zakaszewski Marcel Zakaszewski
Zmień rozmiar tekstu:

Jak podają media, jeden z dwóch głównych kandydatów do kupienia Manchesteru United, szejk Jassim, wycofał się ze swojej oferty kupna Manchesteru United.

W listopadzie 2022 rodzina Glazerów ogłosiła wystawienie klubu na sprzedaż. Po kilkumiesięcznym procesie składania ofert głównymi faworytami stali się katarski szejk Jassim oraz sir Jim Ratcliffe. Ich propozycje leżą na stole obecnych właściceli już od dłuższego czasu. Fabrizio Romano poinfrmował, że oferta katarskiego szejka wyniosła prawie dwa razy więcej niż obecna cena rynkowa klubu, wynosząca 3,5 miliarda dolarów.

Według Romano, w ostatnich dniach szejk Jassim i jego otoczenie prowadzili dalsze dyskusje z Glazerami w sprawie kupienia 100% akcji w klubu, usuwając przy tym wszelkie obecne długi. Miał on także być gotów do zainwestowania dodatkowego 1,5 miliarda przeznaczonego dla klubu.
Według Mike’a Keegana z “Daily Mail” Katarczyk określił tę złożoną w ostatnich dniach ofertę jako “wzrost o setki milionów”. Gdy ta została jednak odrzucona, zdecydował się zaprzestać starań o Manchester United.

Otoczenie Jassima nie komentowało oficjalnie tych wiadomości, tłumacząc się “restrykcjami poufności”. Można być jednak przekonanym, że nie będzie on już dłużej walczył z sir Jimem Ratcliffem. Jeśli udałoby mu się zakupić Manchester United, miałby on jedynie około 25% udziałów w klubie, co pozwalałoby rodzinie Glazerów na pozostanie w nim.

 

 

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze