manutd.com

„Daily Mail”: mecz Manchesteru United z Kopenhagą pod obstawą lokalnej policji

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Dziennik „Daily Mail” informuje, że władze Manchesteru United mają zwiększyć zabezpieczenia z okazji meczu „Czerwonych Diabłów” z Kopenhagą w Lidze Mistrzów. Powodem ma być panujące niezadowolenie wśród fanów klubu z Old Trafford.

Przerwa reprezentacyjna powoli dobiega końca, a Manchester United rozgrywki klubowe wznowi już 21.10 o 21:00 starciem wyjazdowym z Sheffield United. Niestety na spotkanie u siebie fanom przyjdzie trochę poczekać, bo aż do 24.10. Wtedy rozegrany zostanie mecz Ligi Mistrzów z  FC Kopenhagą.

W ostatnich dniach niezadowolenie fanów ponownie dało znać. Powodem niepokojów po raz kolejny jest proces poszukiwania alternatyw strategicznych. Jak wiemy, z negocjacji wycofać się miał szejk Jassim, który chciał wykupić wszystkie akcje angielskiego klubu.

Ostatnim w przetargu okazał się sir Jim Ratcliffe oraz INEOS. Na chwilę obecną mówi się o wykupie 25% akcji klubu z rąk rodziny Glazerów. W nadchodzących dniach ma odbyć się spotkanie zarządu w celu przegłosowania oferty miliardera.

Jak informuje „Daily Mail”, władze klubu obawiają się fali protestów przed nadchodzącym meczem Ligi Mistrzów z Kopenhagą. Z tego powodu klub pracuje nad zwiększeniem bezpieczeństwa w dzień meczowy. Spotkanie z duńskim zespołem odbędzie się pod obstawą lokalnej policji.

Dyrektor Manchesteru United Collette Roche: – Policja hrabstwa Greater Manchester (GMP) będzie wspierać i ochraniać Old Trafford z zewnątrz podczas meczu z Kopenhagą.

– Funkcjonariusze będą widoczni, aby zachować bezpieczeństwo podczas wydarzenia. Jednocześnie będą dbać o przestrzeganie prawa do pokojowego protestu.

– GMP ma doświadczenie w nadzorowaniu publicznych demonstracji i wydarzeń odbywających się na żywo. Funkcjonariusze regularnie współpracują z lokalnymi klubami, a także agencjami partnerskimi. Ich celem jest zapewnienie bezpiecznego przebiegu spotkania piłkarskiego oraz eliminacja jego zakłóceń, aby fani mogli po prostu cieszyć się piłką.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze