Old Trafford nocą

Media: Co planuje sir Jim Ratcliffe po przejęciu kontroli w Manchesterze United?

, , , Tomasz Makiej
Zmień rozmiar tekstu:

Już w czwartek 19. października zarząd Manchesteru United spotka się, aby rozważyć ofertę sir Jima Ratcliffe’a w sprawie wykupu 25% akcji klubu. W przypadku zaakceptowania oferty prezes INEOS przejmie kontrolę nad sportowymi decyzjami w czerwonej części Manchesteru. W mediach pojawiają się informacje na temat krótko i długoterminowych planów, jakie ma Ratcliffe wobec klubu z Old Trafford. Czego możemy się spodziewać, jeśli faktycznie umowa dojdzie do skutku?

Najszybsze roszady prawdopodobnie dokonają się w zarządzie. Jak podaje “Daily Mail” do składu kierowniczego klubu dołączą współpracownicy sir Jima Ratcliffe’a, co ułatwiłoby wdrażanie nowej strategii. Ponadto zatrudniony zostanie nowy dyrektor sportowy, a John Murtough pożegna się z posadą. Głównym kandydatem na to stanowisko jest Paul Mitchell. Anglik właśnie wrócił do Manchesteru i jest zainteresowany rolą i powrotem do Premier League. Mitchell w przeszłości pracował na różnych stanowiskach m.in. W AS Monaco, w RB Lipsk czy w Tottenhamie.

Dziennikarze ESPN podają natomiast, że Erik ten Hag otrzyma zapewnienie, że jest w planach Sir Jima Ratcliffe’a i nie dojdzie do zmiany menedżera, jeśli miliarder dojdzie do porozumienia w sprawie prowadzenia klubu.

Fabrizio Romano informuje, że INEOS planuje inwestycje w  infrastrukturę klubu. Zmiany obejmą stadion i ośrodek szkoleniowy. “The Times” doprecyzowuje plany grupy wobec Old Trafford — Ratcliffe wraz ze współpracownikami zbada, jak odnowić i rozbudować stadion do 90000 miejsc.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze