The Telegraph

The Athletic: w czwartek odbędzie się spotkanie zarządu Man Utd ws. oferty Ratcliffe’a

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Na czwartek 19 października 2023 roku zaplanowano spotkanie zarządu Manchesteru United w sprawie oferty kupna akcji klubu przez sir Jim Ratcliffe’a, informuje The Athletic. Jednakże wpierw rodzeństwo Glazerów musi zgodzić się na szczegóły umowy.

W sobotę media informowały o tym, że szejk Jassim wycofał się negocjacji o wykup akcji klubu. Następnie świat obiegła informacja, że zarząd Manchesteru United zagłosuje za ofertą sir Jim Ratcliffe’a w sprawie wykupu 25% akcji klubu.

Zdaniem The Athletic posiedzenie zarządu w sprawie oferty INEOS oraz Ratcliffe’a odbędzie się jeszcze w tym tygodniu. Spotkanie zaplanowano na czwartek 19 października. Jednakże wpierw szczegóły oferty Ratcliffe’a i tak muszą zostać zaakceptowane przez rodzinę Glazerów.

Sir Jim Ratcliffe oczekuje natychmiastowego przejęcia kontroli nad decyzjami sportowymi oraz proponuje nową strukturę zarządu. Do zespołu kierowniczego wejść mieliby przedstawiciele koncernu INEOS, co właśnie przełożyłoby się na władzę miliardera w kwestiach sportowych.

Na chwilę obecną nadal jest to propozycja i wymaga jeszcze ustalenia szczegółów. Glazerowie jeszcze zdecydują w tej sprawie, gdyż zgoda umożliwi Ratcliffowi indywidualne prowadzenie klubu pod kątem sprowadzania pracowników do niego oraz opracowywania planów na przyszłość.

W klubie padają już pierwsze nazwiska, które prawdopodobnie trafią na Old Trafford po przyjściu Ratcliffe’a. Omawiano angaż m.in. byłego dyrektora sportowego Monaco Paula Mitchella (później członka zarządu Monaco, obecnie bez klubu) oraz Michaela Edwardsa, który przez wiele lat pracował na różnych stanowiskach w Liverpoolu (m.in. dyrektor sportowy, dyrektor techniczny. Obecnie również bez pracy).

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze