Twitter/ManUtd

Marcus Rashford: w końcu jestem gotowy. Chcę wygrać w każdym możliwym spotkaniu

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Marcus Rashford po wygranym starciu reprezentacji Anglii z Włochami w ramach kwalifikacji do Euro 2024 spotkał się z dziennikarzami. Napastnik Manchesteru United stwierdził, że musi on wykorzystać każdą okazję, nawet jeśli na boisku pojawi się jako rezerwowy.

„Synowie Albionu” pomimo straty bramki w pierwszym kwadransie gry na rzecz Włochów odwrócili losy spotkania i pewnie wygrali 3:1. Dwie bramki tego wieczoru zdobył napastnik Bayernu Monachium Harry Kane. Natomiast autorem trzeciego trafienia był Marcus Rashford, który w efektowny sposób pokonał bramkarza rywali.

Rashford od początku sezonu 2023/24 boryka się z dołkiem formy, co także odbiło się na jego pozycji w reprezentacji narodowej. Tym razem Southgate dał szansę zagrać wychowankowi Manchesteru United od pierwszych minut, co przyniosło im gola na 2:1 w 57. minucie.

Zawodnik spotkał się z przedstawicielami Channel 4 po wygranym starciu. Zapytany o swoją pozycję w reprezentacji stwierdził on, że skupia się on przede wszystkim na wygrywaniu spotkań.

– Czuję, że w końcu jestem gotowy, aby grać od pierwszych minut. Zależy mi, aby zwyciężyć w każdym możliwym spotkaniu. Obojętnie czy zacznę w pierwszym składzie lub podniosę się z ławki jako zmiennik, muszę wykorzystać każdą okazję, która nadejdzie.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze