manutd.com

“MEN”: operacja kolana przyczyną długiej nieobecności Tyrella Malacii

Kubelton Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Nieobecny od początku sezonu Tyrell Malacia jest kontuzjowany i aktualnie wraca do zdrowia – informuje dziennik “Manchester Evening News”. Zawodnik urazu kolana nabawić się miał jeszcze w poprzednim sezonie i ostatecznie musiał on przejść operację.

Manchester United zmaga się obecne z plagą kontuzji. Szczególnie nieciekawie sytuacja wygląda na bokach obrony, gdzie przez pewien czas nie zobaczymy Tyrella Malacii, Luke’a Shawa oraz Aarona Wan-Bissaki. Oprócz nich poza grą jest też m.in. Lisandro Martinez.

Najbardziej zagadkowa jest nieobecność Tyrella Malacii. Holender wypadł z grupy treningowej Manchesteru United w pierwszych dniach okresu przygotowawczego do sezonu 2023/24. Klub dotychczas nie ujawnił powodu nieobecności defensora lub przewidywanej daty jego powrotu.

Dziennikarz Steven Railston z “Manchester Evening News” donosi, że absencja defensora związana jest z kontuzją kolana, której doznał on jeszcze w poprzednim sezonie. Dotychczas Malacia z bólem w kolanie radził sobie za pomocą zastrzyków przeciwbólowych.

Kontuzja okazała się na tyle poważna, że w celu pełnego wyleczenia jej potrzebna była operacja. Zawodnik w tajemnicy przeszedł ją i aktualnie wraca do zdrowia. W klubie z Old Trafford zakłada się, że wznowi on treningi w przyszłym roku (2024).

24-latek rozegrał łącznie 39 spotkań w swoim pierwszym sezonie w koszulce Manchesteru United. Z “Czerwonymi Diabłami” w 2023 roku świętował wygranie finału Carabao Cup. Wtedy w wielkim finale podopieczni Ten Haga ograli Newcastle United.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze