ManUtd.com

„The Telegraph”: oferta zakupu udziałów odłożona w czasie. Do ustalenia pozostały kluczowe kwestie

Jakub Kurek
Zmień rozmiar tekstu:

Wszystko wskazuje na to, że Sir Jim Ratcliffe wraz ze swoją spółką INEOS będzie chciał zakupić 25 procent udziałów w Manchesterze United. Jednak według doniesień „The Telegraph” oficjalna oferta zakupu nie zostanie przedstawiona zarządowi w najbliższy czwartek. 

Pod koniec zeszłego tygodnia świat obiegła informacja o wycofaniu się szejka Jassima z negocjacji w sprawie zakupu Manchesteru United. Powodem miał być fakt, że rozmowy z Glazzerami zanadto się przeciągały. Obecnie najbardziej prawdopodobna jest opcja, że Sir Jim Ratcliffe zostanie mniejszościowym udziałowcem klubu z Old Trafford.

Ratcliffe chciałby wraz ze swoją spółką INEOS zakupić 25 procent udziałów w Manchesterze United. Tym samym miliarder stałby się ważną postacią dla funkcjonowania klubu i miałby wpływ na decyzje w pionie sportowym. Chciałby on również uczestniczyć w planowaniu przyszłości zespołu oraz doborze pracowników na kluczowe stanowiska.

Jednak według doniesień „The Telegraph” zakup udziałów nie nastąpi tak szybko, jak mogłoby się wydawać. Co prawda już w najbliższy czwartek zbierze się zarząd w tej sprawie, lecz oficjalna oferta nie pojawi się na stole. Dziennikarze informują, że do ustalenia pozostało wiele kluczowych szczegółów, więc sprawa rozegra się w ciągu dwóch tygodni.

 

 

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze