Martin Keep

„MEN”: Manchester United planuje przedłużyć kontrakty trzech zawodników

Jakub Kurek
Zmień rozmiar tekstu:

Jesteśmy dopiero na początku nowego sezonu, lecz władze klubu już myślą o kolejnej kampanii i rozważają pierwsze decyzje w sprawie przedłużeń kontraktów. Jak informuje „Manchester Evening News”Manchester United planuje użyć klauzuli, wydłużającej umowy o rok w przypadku trzech zawodników.

Victor Lindelof, Aaron Wan-Bissaka oraz Hannibal Mejbri mają zawartą w swoich kontraktach klauzulę, która umożliwia klubowi wydłużenie ich umów o kolejny rok. Według doniesień „MEN” Manchester United skorzysta z takiej opcji, aby ugrać trochę czasu na negocjację nowych długoterminowych porozumień. Pozwoli to również podjąć decyzje, na jakie wynagrodzenie zasługują poszczególni zawodnicy.

Inaczej ma się jednak sprawa w przypadku Anthony’ego Martiala, który również ma w swoim kontrakcie opcję przedłużenia. Francuz ma już 28 lat, a obecnie stał się zaledwie rezerwowym Rasmusa Hojlunda. Ponadto nieustannie trapią go urazy, przez które opuścił 33 z 62 spotkań w zeszłym sezonie. To wszystko oraz wysoka tygodniówka w wysokości 250 tysięcy funtów sprawia, że klub będzie się mu bacznie przyglądał i odłoży decyzję w czasie.

W czerwcu przyszłego roku dobiegają końca również kontrakty Brandona Williamsa oraz Alvaro Fernandeza. Obaj obecnie przebywają na wypożyczeniach kolejno w Ipswich i Grenadzie. W ich przypadku decydująca będzie ich wartość sprzedażowa, która po przedłużeniu kontraktu może wzrosnąć.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze