Getty Images/ Mario Hommes/ DeFodi Images

„The Telegraph”: John Murtough straci pracę? Sir Jim Ratcliffe ma już kandydata na dyrektora sportowego

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Dziennik „The Telegraph” donosi, że sir Jim Ratcliffe ma już pierwsze plany na zmiany w Manchesterze United. Brytyjski miliarder w przypadku kupna akcji „Czerwonych Diabłów” chciałby zmienić dyrektora sportowego angielskiego klubu.

Sir Jim Ratcliffe nadal oczekuje na decyzję Glazerów oraz władz Manchesteru United w sprawie kupna 25% akcji Manchesteru United. Miliarder chciałby od razu wprowadzić też pracowników INEOS do zarządu klubu oraz decydować we wszystkich sportowych działaniach.

Miliarder miałby w pierwszej kolejności zdecydować się na zmianę dyrektora sportowego, donosi „The Telegraph”. Faworytem ma być Paul Mitchell, który jest obecnie bezrobotny. W swoim CV Mitchell ma pracę na najważniejszych stanowiskach w takich klubach, jak Southampton, RB Lipsk, Monaco oraz Tottenham.

Oznacza to, że wraz z przyjściem Ratcliffe’a z Manchesterem United prawdopodobnie pożegna się obecny dyrektor sportowy John Murtough. Anglik związany jest z „Czerwonymi Diabłami” od czerwca 2016 roku, a dyrektorem sportowym został w marcu 2021 roku.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze