twitter/ManUtd

Media: Manchester United rozważa możliwość zakontraktowania Davida de Gei

Tomasz Pasternak
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United rozważa możliwość ponownego zakontraktowania Davida de Gei – do takich informacji dotarli dziennikarze „The Sun”, których doniesienia szybko przekazały inne dzienniki w Wielkiej Brytanii. Byłby to o tyle zaskakujący ruch, że „Czerwone Diabły” postanowiły podziękować Hiszpanowi za współpracę nie dalej jak trzy miesiące temu.

Menedżer Erik ten Hag latem postawił jako jeden z głównych celów wyznaczenie jego drużynie nowego stylu gry, opartego o umiejętne wprowadzanie piłki przez bramkarza. Kluczem do tego miał być transfer Andre Onany z Interu Mediolan, który zastąpił między słupkami bramki Davida de Geę.

Początkowe występy nowego golkipera na Old Trafford nie należą jednak do najbardziej udanych. Sytuację dodatkowo komplikuje fakt, że Onana przeprosił się z reprezentacją Kamerunu i powrócił do jej kadry, co oznacza, że w styczniu czeka go wyjazd na Puchar Narodów Afryki. W tym gorącym ligowym okresie może go ominąć nawet osiem spotkań z udziałem „Czerwonych Diabłów”.

Choć jak na razie to nic więcej niż doniesienia prasy, rozwiązaniem problemu mogłoby być ponowne zakontraktowanie Davida de Gei. Hiszpan pozostaje bez klubu po tym, jak z końcem czerwca wygasła jego dotychczasowa umowa.

Spekulacje dodatkowo podkręca fakt, że De Gea w poniedziałek spotkał się z byłymi kolegami z Manchesteru United, a kilka dni wcześniej pojawił się na trybunach na meczu drużyny kobiet, wzbudzając tym samym entuzjazm zgromadzonych kibiców.

W czwartkowe popołudnie na koncie twitterowym Hiszpana pojawił się tymczasem tajemniczy post, sugerujący, że zastanawia się on nad obecną sytuacją.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze