twitter/ManUtd

Roy Keane: odebrałbym opaskę kapitańską Bruno Fernandesowi

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Roy Keane w studiu Sky Sports po 191. derbach Manchesteru podtrzymał swoje zdanie w sprawie sytuacji opaski kapitańskiej na Old Trafford. Legenda „Czerwonych Diabłów” stwierdziła, że menedżer powinien odebrać opaskę Bruno Fernandesowi.

Portugalczyk nosił opaskę kapitańską jeszcze w sezonie 2022/23, kiedy to pełnił funkcję kapitana podczas nieobecności Harry’ego Maguire’a na boisku. W przerwie pomiędzy sezonami Ten Hag ostatecznie odebrał opaskę Maguire’owi, a nowym głównym liderem został wspomniany wcześniej Fernandes.

Wielu ekspertów podkreśla, że zmiana ta na nic nie wpływa pozytywnie, gdyż Fernandes także nie jest dobrym przykładem kapitana. Po przegranym meczu Manchesteru United 0:3 z Manchesterem City podobnie wypowiedział się Roy Keane, który chce odebrania opaski portugalskiemu pomocnikowi.

– Po dzisiejszym spotkaniu jestem pewny, że ktoś powinien odebrać mu opaskę kapitana. Na 100%. Wiem, że odebranie opaski Maguire’owi było ważne, lecz Fenandes nie jest materiałem na kapitana zespołu – mówił w studiu Sky Sports Roy Keane.

– Jest utalentowany, lecz to, co dzisiaj zobaczyłem, jest nieakceptowalne. Mówiliśmy to już przy okazji starcia z Liverpoolem w poprzednim sezonie. Jest bardzo porywczy, jęczy oraz dużo macha rękami. Jest to nieakceptowalne. Dzisiaj ponownie to widzieliśmy.

– Po tym, co dzisiaj widziałem, na pewno odebrałbym mu opaskę. Jest to ważna decyzja, która należy do sztabu oraz menedżera.

– [Erik ten Hag] Może przyznać, że się pomylił. Zgadzam się, że Fernandes jest świetnym zawodnikiem, lecz nie jest materiałem na kapitana drużyny. Na miejscu trenera odebrałbym mu to.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze