Oficjalny Twitter Newcastle United

Eddie Howe przed meczem z Manchesterem United: będziemy musieli wykorzystać naszą głębię składu

Jakub Kurek
Zmień rozmiar tekstu:

Newcastle United ma obecnie niezwykle napięty terminarz – już w środę czeka ich starcie z Manchesterem United, potem w weekend na własnym obiekcie podejmą Arsenal i w przyszłym tygodniu pojadą do Dortmundu na mecz w Lidze Mistrzów. Takie natężenie trudnych spotkań wymusza na menedżerze „Srok” zmiany w składzie.

„Sroki” borykają się nie tylko z napiętym terminarzem, ale również licznymi urazami. Dostępny nie jest Sandro Tonali, który został zawieszony na 10 miesięcy, a kontuzjowani są: Alexander Isak, Jacob Murphy, Elliot Anderson, Sven Botman i Harvey Barnes.

To wszystko powoduje, że na przedmeczowej konferencji prasowej Eddie Howe mówił, że będzie musiał wykorzystać głębie składu w meczu przeciwko Manchesterowi United.

– To dla nas pracowity okres. Wiele gier. Nie możemy się doczekać kolejnego meczu z Manchesterem United. Będziemy musieli wykorzystać nasz szeroki skład. Kilka dni później mamy kolejne spotkanie z Arsenalem, a potem jedziemy do Dortmundu – przekonywał menedżer „Srok”.

– Niewykorzystanie naszego głębokiego składu byłoby głupotą, ale to nie znaczy, że nie ufamy naszej kadrze i nie wspieramy jej, aby mogła pojechać na Old Trafford i spróbować wygrać mecz.

– Może się zdarzyć mecz, w którym stracisz jednego lub dwóch zawodników i nagle zmieni się spojrzenie na drużynę oraz jej dynamikę, ale musisz po prostu dać sobie radę z „ciosami”. Nie ma innego wyjścia, niż przyjąć na siebie te uderzenia i znaleźć jakiś sposób. Właśnie to postaramy się zrobić.

– Jedno zwycięstwo i jesteś w ćwierćfinale rozgrywek. Podobał nam się nasz występ w zeszłym roku i jesteśmy zdeterminowani, aby spróbować dać z siebie wszystko, mimo że mamy kilka kontuzji, a skład będzie do pewnego stopnia rozciągnięty. Nadal będziemy próbować być konkurencyjni – podkreślił Howe.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze