manutd.com

Sytuacja kadrowa przed pucharowym meczem z Newcastle United

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Po porażce w derbach Manchesteru podopiecznych Erika ten Haga czeka pucharowe starcie z Newcastle United. Przed spotkaniem w Carabao Cup sytuacja kadrowa „Czerwonych Diabłów” nie zmieniła się drastycznie, lecz jest kilka pozytywnych informacji.

Występ Casemiro nadal pozostaje pod znakiem zapytania. Pomocnik ominął trzy ostatnie starcia pierwszego zespołu ze względu na zawieszenie oraz uraz. Kontuzji nabawił się podczas ostatniego zgrupowania reprezentacji Brazylii.

Jednakże pamiętać trzeba, że przed spotkaniem z Manchesterem City Erik ten Hag nie przekreślał powrotu pomocnika. Stwierdził on wtedy, że Casemiro czeka „wyścig z czasem”. Ostatecznie nie zagrał on w derbowym starciu, lecz możliwe, że wkrótce wróci do kadry meczowej.

W międzyczasie do pełnej sprawności wraca powoli Aaron Wan-Bissaka. Na chwilę obecną nie wiemy, kiedy Anglik może wrócić do kadry meczowej. Za to ponownie zaangażowany w spotkania pierwszej drużyny jest Kobbie Mainoo, który w meczu z Manchesterem City po raz pierwszy usiadł na ławce od czasu kontuzji.

– Nadal ma trochę pracy przed sobą, lecz i tak był częścią zespołu. Jest gotowy na to. Są to dobre wieści, ponieważ w tym sezonie liczymy na niego. Jest pomocnikiem. Jesteśmy w stanie wykorzystać jego możliwości, fizyczność oraz umiejętności odbioru piłki – mówił Erik ten Hag.

– Jest bardzo dzielny i ma ogromny talent oraz umiejętności. Jest w stanie walczyć o miejsce w składzie.

W starciu z „Obywatelami” na ławce usiedli także Raphael Varane, Mason Mount oraz Sergio Reguilon. Niestety niedostępni pozostają Luke Shaw, Tyrell Malacia, Lisandro Martinez oraz Amad. Młody skrzydłowy jest najbliżej powrotu do zdrowia, gdyż w ostatnich dniach wrócił do treningów na boisku.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze