twitter/ManUtd

Ten Hag: Manchester United nigdy nie będzie grał jak tamten Ajax

DeyZ Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Menedżer Manchesteru United, Erik ten Hag, powiedział, że jego zespół nigdy nie będzie w stanie grać tak jak jego Ajax Amsterdam, który docierał do półfinału Ligi Mistrzów.

Po obiecującej pierwszej kampanii pod wodzą holenderskiego szkoleniowca, “Czerwone Diabły” zaliczyły spory regres, a w weekend doznały bolesnej porażki 0:3 z Manchesterem City. Tym samym klub z Old Trafford przegrał pięć z 10 meczów w tym sezonie Premier League. To najgorszy start od sezonu 1986/87.

Po meczu Ten Hag został skrytykowany za brak zdefiniowanego stylu gry. Holender został zapytany, dlaczego jego ekipa nie gra tak jak Ajax.

– Nigdy nie będziemy grać tak, jak graliśmy w Ajaksie. Mam teraz do dyspozycji innych zawodników. Nie jest to też powód, dla którego tu przyszedłem. To zbiór zawodników, których masz dostępnych, determinuje twój styl gry. To dlatego gramy inaczej, niż grałem w Ajaksie.

– Co więcej, muszę tak grać, bo nie mogę wdrożyć tu takiego samego stylu. To również nie leży w DNA Manchesteru United.

– Styl gry Ajaksu jest bardzo charakterystyczny. Tutaj będziemy grać dużo bardziej bezpośrednio. Do takiego grania mamy zawodników, szczególnie w ataku.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze