manutd.com

Erik ten Hag po porażce z Newcastle United: nie zasługujemy na wsparcie fanów

, Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Szkoleniowiec Manchesteru United Erik ten Hag udzielił pomeczowych wywiadów po tym, jak jego zespół po raz kolejny przegrał 0:3. Tym razem „Czerwone Diabły” odpadły z Pucharu Ligi Angielskiej z Newcastle United.

Musimy wziąć odpowiedzialność

– To nie było wystarczająco dobre. Wiemy o tym. Byliśmy tutaj tego wieczoru i w kilka minut pozwoliliśmy rywalom przejąć kontrolę. Zagraliśmy poniżej naszych standardów i zdajemy sobie z tego sprawę. Trzeba wziąć odpowiedzialność za postawę.

Trzymanie się razem kluczem do zmiany

– Nabywasz pewności siebie, kiedy bierzesz odpowiedzialność. Walczysz, wygrywasz i dyrygujesz tłumem. Kiedy to robisz, to wypracowujesz korzystny rezultat. Właśnie na tym buduje się pewność siebie. Jest to coś, co zależy wyłącznie od ciebie. Jest to rzecz indywidualna. Oczywiście możesz ją wypracować zespołowo, lecz trzeba się wtedy trzymać razem.

– Musimy trzymać się razem, jednakże trzeba także utrzymać dyscyplinę. Musimy być jedną działającą grupą. Każdy z nas musi wziąć odpowiedzialność oraz współpracować. To jest klucz do zmian.

Indywidua

– Mam nadzieję, że gracze są świadomi tego, że jesteśmy w tym razem. Nie będę wskazywać poszczególnych winnych. Tutaj chodzi o nas. Mieliśmy dobre czasy, a teraz mamy bardzo zły okres. Musimy przetrwać go razem. Wygrywamy razem, więc i przegrywamy razem.

Graj tak jak trenujesz

– Kiedy trenujemy, to zawsze dobrze prezentujemy się na sesjach. Jednak musimy przenieść to na mecze. W spotkaniach nasz poziom gry jest poniżej naszych standardów. Musimy wrócić na odpowiednie tory.

Wiadomość do fanów

– Dziękuję za to, że nas wspieracie. W tych ciężkich dla nas chwilach wy stoicie za nami. Nie zasługujemy na to w tym momencie, ponieważ nie prezentujemy się najlepiej. Staramy się, lecz próbowanie nie jest wystarczające na tym poziomie. Wiemy o tym. Musimy niektóre rzeczy robić lepiej, aby podnieść nasze standardy.

Pokonanie problemów jest realne?

– Rozumiem, że w momencie braku wyników wszyscy zadają pytania menedżerowi. Jestem pewny, że jestem w stanie odmienić nasze położenie. Robiłem już tak w poprzednich klubach i w zeszłym sezonie tutaj także tak było. W tej chwili jesteśmy na złych torach. Biorę za to pełną odpowiedzialność. Postrzegam to jako wyzwanie.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze