Press Conference Real Martyt/YouTube

„The Times”: Zidane i Amorim kandydatami do zastąpienia Erika ten Haga

Jakub Kurek
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United ma za sobą najgorszy początek sezonu od 61 lat i pomimo wielu problemów związanych z kontuzjami czy właścicielami, odpowiedzialnością za niego obarcza się również Erika ten Haga. Według doniesień mediów Holender musi, jak najszybciej poprawić wyniki, aby utrzymać stanowisko.

Zespół Erika ten Haga w ostatnich dniach przegrał w słabym stylu 0:3 z Manchesterem City, a następnie znowu 0:3 z rezerwowym składem Newcastle United. To w połączeniu z poprzednimi spotkaniami sprawia, że krzesło Holendra robi się coraz bardziej gorące i to mimo bardzo dobrego zeszłego sezonu.

Według doniesień „The Times” wśród kandydatów do objęcia fotela menedżera w razie zwolnienia Erika ten Haga znajdują się: Zinedine Zidane i Ruben Amorim. Ten pierwszy pozostaje bezrobotny od czasu, gdy w 2021 roku po raz drugi pożegnał się z Realem Madryt. Francuz podczas trenowania „Królewskich” zdążył zgarnąć: dwa razy mistrzostwo Hiszpanii, dwa Superpuchary Hiszpanii oraz trzy tytuły Ligi Mistrzów.

Nieco mniej znana może być kibicom sylwetka Rubena Amorima. Portugalczyk piastuje funkcję trenera Sportingu od 2020 roku. Był on już łączony z przenosinami do Premier League, jeszcze zanim stanowisko szkoleniowca Tottenhamu objął Ange Postecoglou. W sezonie 2020/2021 zdobył swój pierwszy tytuł mistrza Portugalii, mając zaledwie 38 lat. Jest on uważany za jednego z najlepszych menedżerów młodego pokolenia, a swoje pierwsze kroki stawiał w Casa Pia i SC Braga.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze