manutd.com

Media: Raphael Varane kolejnym problemem Ten Haga?

, , Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United ma problem nie tylko z kontuzjami i ustabilizowaniem formy. Oprócz konfliktu Erika ten Haga z Jadonem Sancho media informują o kolejnym niezadowolonym zawodniku. Ma nim być Raphael Varane, który w ostatnich tygodniach przegrywa rywalizację z Jonnym Evansem oraz Harrym Maguirem.

Od kilku spotkań jesteśmy świadkami pewnej zmiany w formacji defensywnej Manchesteru United. Pomimo powrotu do zdrowia Raphaela Varane’a Erik ten Hag stawia na Jonny’ego Evansa oraz Harry’ego Maguire. Bardzo szybko media połączyły kropki i zaczęły informować o kolejnych problemach na linii Ten Hag – zawodnik.

Varane dołączył do Manchesteru United jeszcze za kadencji Ole Gunnara Solskjaera. Teraz rozgrywa swój trzeci sezon na Old Trafford, a łącznie zanotował 74 występy, w których popisał się dwoma bramkami oraz jedną asystą. Niestety jego przygoda w Anglii nie jest usłana różami i często dokuczały mu różne urazy.

W poprzednim sezonie holenderski szkoleniowiec wielokrotnie podkreślał zaangażowanie, formę oraz umiejętności przywódcze Varane’a. Relacja między panami miała ulec pogorszeniu, o czym informuje „The Telegraph”. Zdaniem dziennika sytuacja w szatni pomiędzy wspomnianym osobami jest bardzo „napięta”.

Po przegranym spotkaniu z Manchesterem City Ten Hag tłumaczył brak Varane’a kwestiami taktycznymi, jednakże powód niewystawienia Francuza może być inny. Prawdopodobnie defensor zmagał się z brakami kondycyjnymi, które uniemożliwiły mu grę od pierwszych minut.

W przypadku braku Varane’a w wyjściowej jedenastce na ligowy mecz z Luton Town otrzymamy kolejny argument na to, że doświadczony defensor nie jest już tak ceniony przez szkoleniowca pierwszego zespołu. Kadrę na to spotkanie poznamy w sobotę 11 listopada 2023 roku o godzinie 15:00.

Natomiast dziennikarz Steve Bates z „The Sunday People” (należący do grupy „The Mirror”) donosi, że Varane ma być bardzo niezadowolony ze swojej pozycji w zespole. Szczególnie wpływać ma to fakt, że trener bardziej ceni 35-letniego Jonny’ego Evansa, który w poprzednim sezonie reprezentował jeszcze barwy spadkowicza Premier League Leicester City.

Pomimo powrotu do zdrowia Francuz nie potrafi przekonać Ten Haga, aby ten dalej na niego stawiał. W ostatnich dniach Francuz miał odbyć rozmowę z Holendrem w sprawie swojej przyszłości. Najpewniej poskutkuje ona odejściem Varane’a z Manchesteru United w letnim oknie transferowym.

Szkoleniowiec „Czerwonych Diabłów” celuje w silnego i wysokiego defensora, który nadrobi braki Lisandro Martineza, który domyślnie ma być jednym z dwóch głównych środkowych defensorów. Evans, Lindelof, Maguire oraz Varane mają nie pasować do założeń trenera i najpewniej latem ponownie Manchester United będzie szukać środkowego obrońcy.

Erik ten Hag przed meczem ligowym z Luton Town zaprzeczył doniesieniom medialnym. Holender podtrzymywał, że Raphael Varane ciągle jest jednym z głównych kandydatów do gry w wyjściowej jedenastce. Jego zdaniem niewystawianie byłego reprezentanta Francji jest wyłącznie związane z lepszą formą innych defensorów.

– Tak, jak mówiłem wcześniej, Harry Maguire radzi sobie bardzo dobrze i jestem bardzo zadowolony z tego. Zawsze w rozmowie z Maguirem mówię mu, że jest w stanie dobrze wykonać zadanie. Teraz pokazuje wszystkim, że jest do tego zdolny.

– W zeszłym roku Harry nie grał wiele. Byłem wtedy bardzo zadowolony z formy Varane’a. Zawsze cieszą mnie jego występy. Na chwilę obecną lepiej gra Harry. Chodzi tutaj o rywalizację.

– Tak, jest to po prostu podejście taktyczne i dlatego wybrałem tych zawodników. Wydaje mi się, że Harry i Jonny [Evans] dobrze sobie radzą.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze