manutd.com

Problemy kadrowe po meczu z Luton. Co czeka Wan-Bissakę oraz duński duet?

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

W spotkaniu z Luton Town duńscy gracze Rasmus Hojlund oraz Christian Eriksen nabawili się urazów i dołączyli do długiej listy kontuzjowanych zawodników. Starcie ominął defensor Aaron Wan-Bissaka, który zdaniem Ten Haga zmaga się z chorobą.

Z ostatnim gwizdkiem starcia Manchesteru United z Luton Town dla graczy “Czerwonych Diabłów” rozpoczęła się przerwa reprezentacyjna. Oznacza to, że przez kilkanaście dni nie będziemy mogli oglądać poczynań klubów. Jest to dobra wiadomość dla Erika ten Haga, który ponownie musi mierzyć się z plagą nieobecności.

Starcie ligowe z beniaminkiem Premier League ominął niespodziewanie Aaron Wan-Bissaka. Defensor dobrze prezentował się w ostatnich tygodniach, a jego brak bardzo zaciekawił obserwatorów i fanów. Erik ten Hag tłumaczył brak podopiecznego następująco.

– Aaron [Wan-Bissaka] jest chory, więc musieliśmy dokonać zmian. Tak, musimy to robić częściej. Nasi gracze znają wytyczne oraz zasady. Pracowaliśmy nad współpracą na ostatnich treningach. Teraz zawodnicy muszą przenieść to na boisko – tłumaczył brak Wan-Bissaki Erik ten Hag.

Podczas spotkania Manchesteru United z Luton Town urazów nabawili się reprezentanci Danii Rasmus Hojlund oraz Christian Eriksen. Pomocnik kontuzji doznał jeszcze w pierwszej połowie, a w jego miejsce pojawił się były gracz Chelsea Mason Mount. Natomiast Hojlund zszedł z boiska w drugiej części meczu, a zastąpił go Anthony Martial.

– Na chwilę obecną nie jestem w stanie wam odpowiedzieć. Po prostu nie wiem. [Hojlund] Musi przejść testy i poczekać 24 godziny, aby otrzymać diagnozę. Chcemy dać sztabowi medycznemu dobę, aby dobrze rozeznali się w problemie, jeśli taki jest – mówił Ten Hag.

– Nie chcemy tracić zawodników. Podobnie jest z Christianem Eriksenem. Na ten moment sezonu mamy wiele urazów, ale po to mamy skład. Wielokrotnie o tym mówiliśmy. Oczywiście jakość rutyn treningowych spada, podobnie jest w przypadku stylu gry. Miejmy nadzieję, że gracze wkrótce wrócą, a kontuzje nie okażą się poważne.

– Eriksen się poślizgnął. W jego przypadku jest podobnie, musimy wpierw ocenić powagę urazu. Postawimy diagnozę, wyciągniemy wnioski, a dzięki temu będziemy wiedzieć, na czym stoimy.

Urazy Hojlunda oraz Eriksena są bardzo bolesne nie tylko dla Manchesteru United. Jest to także ogromny cios dla reprezentacji Danii, która na dniach rozpoczyna zgrupowanie. Szkoleniowiec “Czerwonych Diabłów” wypowiedział się także w kwestii angażu jego podopiecznych w mecze reprezentacji.

– Mogłoby tak być [wycofanie się ze zgrupowania]. Na chwilę obecną nie mogę teraz udzielić wam odpowiedzi. Musimy czekać. Zobaczymy, co stwierdzi sztab medyczny.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze