The Telegraph

David Ornstein: sir Jim Ratcliffe finalizuje operację wykupu pakietu mniejszościowego Man Utd

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Najprawdopodobniej zbliżamy się do finału procesu poszukiwania alternatyw strategicznych przez Manchester United. Sir Jim Ratcliffe wraz z Ineos mają finalizować przejęcie pakietu mniejszościowego akcji angielskiego klubu – informuje dziennikarz The Athletic David Ornstein.

Wspomniany proces ciągnie już prawie rok. Podczas jego trwania zgłosiło się wielu zainteresowanych, a na chwilę obecną w wyścigu o wykup akcji klubu pozostał tylko sir Jim Ratcliife. Jednakże zdaniem mediów miliarder na chwilę obecną chce kupić część akcji angielskiego zespołu.

W ostatnich dniach “Manchester Evening News” informowało o wideokonferencji sir Jim Ratcliffe’a z rodzeństwem Glazerów. Brytyjski miliarder przedstawił swoją wizję amerykańskim właścicielom. Dziennik donosił także, że w efekcie zmian swoje posady mogą stracić John Murtough oraz Richard Arnold.

Proces zmian na Old Trafford dobiega powoli końca. David Ornstein z The Athletic wyjawił, że obecnie obóz INEOS oraz Glazerowie mają pracować nad finalizacją umowy. Po jej zakończeniu Ratcliffe zostanie właścicielem 25% akcji “Czerwonych Diabłów”.

Ineos i Ratcliffe mają przejąć władzę w sprawach sportowych. Natomiast Glazerowie zatrzymają władzę w kwestiach finansowych.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze