twitter/ManUtd

Oficjalnie: Rasmus Hojlund oraz Christian Eriksen nie pojadą na zgrupowanie Danii

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Potwierdził się najczarniejszy scenariusz dla sympatyków reprezentacji Danii. Ze względu na urazy na zgrupowanie nie pojadą Rasmus Hojlund oraz Christian Eriksen. Gracze Manchesteru United pozostaną w klubie, gdzie będą wracać powoli do zdrowia.

Ostatni ligowy mecz przed listopadową przerwą na reprezentacje był bardzo pechowy dla „Czerwonych Diabłów”. Co prawda udało się pokonać 1:0 Luton Town, lecz podczas spotkania kontuzji doznało dwóch ważnych graczy zespołu prowadzonego przez Erika ten Haga.

Pierwszy z nich Christian Eriksen wymagał pomocy medycznej jeszcze w pierwszej połowie. Zawodnik poślizgnął się i po kilku minutach gry zasygnalizował niezdolność do kontynuowania spotkania. Na murawie zastąpił go letni nabytek Mason Mount.

Natomiast drugi Rasmus Hojlund uraz zgłosił już w drugiej połowie. Ponownie po interwencji medyków stwierdzono, że najlepszą opcją jest zmiana. W miejsce kontuzjowanego napastnika pojawił się Anthony Martial. Pomimo podwójnego osłabienia udało się dowieźć korzystny rezultat do końca.

Dla kontuzjowanych graczy na pewno jest to duży cios, gdyż urazów nabawili się kilkanaście godzin przed startem zgrupowania reprezentacji. W pomeczowych wypowiedziach Ten Hag nie potrafił stwierdzić, czy jego podopieczni udadzą się wraz z rodakami na mecze reprezentacji.

Ostatecznie potwierdzono, że Eriksen i Hojlund pozostaną w klubie w celu wyleczenia urazów. Selekcjoner w ich miejsce powołał Jespera Lindstroma (Napoli) oraz Jensa Strygera Larsena (Trabzonspor). Duńczycy zajmują obecnie drugie miejsce w grupie H kwalifikacji do Mistrzostw Europy. Mają na koncie tyle samo punktów, co liderzy (Słowienia).

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze