manutd.com

Harry Maguire: Determinacja i Odrodzenie na Old Trafford

Jakub Solosz
Zmień rozmiar tekstu:

Harry Maguire, angielski obrońca zdobywa kluczowe miejsce w obronie pod wodzą trenera Erika ten Haga.

Harry Maguire, obrońca Manchester United i reprezentant Anglii, cieszy się ze swojej decyzji o pozostaniu w klubie. Po serii występów w pierwszym składzie, Anglik ugruntował swoją pozycję jako kluczowy element obrony, zdobywając zaufanie holenderskiego szkoleniowca.

Odrodzenie

Harry Maguire w rundzie wiosennej stracił opaskę kapitana i był bliski przenosin do West Ham United. Ostatecznie zdecydował się pozostać i walczyć o miejsce w drużynie. Jego decyzja przyniosła efekty. Po problemach zdrowotnych Raphaëla Varane’a i Lisandro Martineza, 30-letni obrońca cieszy się z odrodzenia formy. -Miniony sezon był dla mnie wyzwaniem, miałem ograniczoną liczbę występów, ale czułem, że dobrze sobie radzę na boisku – mówi Maguire. Przyznaje, że musiał cierpliwie czekać na swoją szansę, podczas gdy Varane i Martinez błyszczeli na boisku.

Konkurencja i Wysoka Forma

Defensor podkreśla, że w klubowej szatni panuje intensywna rywalizacja o miejsca w składzie, zwłaszcza w linii obrony. – To klub z wymagającą konkurencją, a w zeszłym roku moi konkurenci prezentowali świetną formę – powiedział w trakcie wywiadu. Maguire miał istotny wkład w ostatni mecz z Luton Town, przyczyniając się do zwycięstwa „Czerwonych Diabłów”.      – Chcemy grać atrakcyjną piłkę i wygrywać. Musimy być bardziej zdecydowani w ataku – zaznacza. Defensor spogląda optymistycznie na nadchodzące mecze reprezentacji Anglii oraz kontynuację sezonu po przerwie międzynarodowej. Jego postawa na Old Trafford pokazuje, jak determinacja i poświęcenie mogą prowadzić do odrodzenia kariery.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze