Getty Images

Media: Richard Arnold wkrótce ogłosi swoje odejście z Manchesteru United

, Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Sky Sports poinformowało, że wkrótce Richard Arnold ma ogłosić ustąpienie ze stanowiska dyrektora generalnego Manchesteru United. Działacz planuje opuścić klub z końcem 2023 roku. Doniesienia te potwierdziło BBC. 

Zmiany w Manchesterze United nadchodzą, a powodem ich ma być wykup pakietu mniejszościowego akcji klubu przez sir Jim Ratcliffe’a. Od dłuższego czasu mówiło się, że przyjście miliardera będzie skutkowało zmianami w strukturach i najprawdopodobniej dzisiaj będziemy świadkami początku przemian.

Sky Sports jako pierwsze poinformowało, że dyrektor generalny Richard Arnold ma ogłosić dzisiaj (15 listopada) ustąpienie ze stanowiska. Doniesienia Sky Sports potwierdziło BBC. Działacz planuje odejść z Manchesteru United z końcem trwającego 2023 roku. Ta informacja ma poprzedzić inne ważne ogłoszenie.

Do momentu wyłonienia nowego dyrektora generalnego w 2024 roku tymczasowo stanowisko to obejmie Patrick Stewart. Obecnie pełni on rolę głównego radcy prawnego w klubie, lecz po nominacji na tymczasowego dyrektora generalnego będzie on pracować na dwóch stanowiskach.

Oficjalny komunikat o odejściu Arnolda ma poprzedzić zbliżające się wielkimi krokami ogłoszenie kupna akcji „Czerwonych Diabłów” przez sir Jima Ratcliffe’a. Miliarder zamierza kupić 25% akcji klubu i chce władzy sportowej, co przyniesie kilka zmian personalnych.

W ostatnich dniach media informowały, że to nie tylko posada Richarda Arnolda ma być zagrożona. Kilkukrotnie wspominano dyrektora sportowego Johna Murtougha, który miałby zostać zastąpiony Paulem Mitchellem. Na chwilę obecną nie mamy żadnych nowych wieści w sprawie przyszłości Murtougha.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze