The Telegraph

Media: idą zmiany na Old Trafford. Poznaliśmy faworytów do zatrudnienia w Man Utd

, , , Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Od wczoraj, kiedy to swoje odejście ogłosił Richard Arnold, wiemy, że w następnych dniach Manchester United czeka rewolucja u steru. Na dniach najpewniej ogłoszone zostanie zakupienie akcji klubu przez sir Jim Ratcliffe’a.

Brytyjski miliarder jest pewny zakupu pakietu mniejszościowego akcji “Czerwonych Diabłów” (25% akcji). Proces finalizacji trochę się przeciąga, lecz ostatnie wydarzenia na Old Trafford zapowiadają nadchodzącego Ratcliffe’a z INEOS.

Jednym z założeń umowy Ratcliffe’a z Glazerami jest przejęcie władzy w sprawach sportowych i restrukturyzacja na stanowiskach kierowniczych w klubie. Władza komercyjna miałaby pozostać w rękach obecnych amerykańskich właścicieli. Glazerowie władają w Teatrze Marzeń od 2005 roku.

Ratcliffe, który w swoim dorobku może zaliczyć m.in. francuskie OGC Nice ma już pewnych kandydatów do zatrudnienia na Old Trafford po wykupie akcji. Doniesienia te potwierdza wczorajsze (15 listopada) ogłoszone odejście dyrektora generalnego Richarda Arnolda, który po 16 latach opuszcza Manchester United.

W klubie pozostanie on do końca roku 2023, lecz jego obowiązki tymczasowo przejmie główny radca prawny Patrick Stewart. Portal TalkSport dodaje, że decyzja o odejściu Arnolda nie należała do działacza. Główną osobą decyzyjną miał być Ratcliffe.

Klub ogłosił poszukiwania nowego dyrektora generalnego. Zdaniem Foot Mercato sir Jim Ratcliffe ma już wybranego człowieka na to stanowisko. Nowym dyrektorem generalnym mógłby zostać Jean-Claude Blanc, który w przeszłości pracował w PSG i pomógł odbudować się Juventusowi.

Oprócz tego media od kilku dni donoszą o wielkim znaku zapytania nad przyszłością obecnego dyrektora sportowego Johna Murtougha. Fani oraz eksperci wielokrotnie przez ostatni sezon atakowali dyrektora sportowego i zarzucali mu brak odpowiednich kompetencji.

Foot Mercato potwierdziło ostatnie doniesienia “Manchester Evening News”, że głównym faworytem do objęcia stanowiska dyrektora sportowego ma być Paul Mitchell. W przeszłości Anglik pracował m.in. w Monaco, a teraz ma być bardzo zainteresowany angażem na Old Trafford.

Manchester United ma nadal być w kontakcie z innym kandydatem Michaelem Edwardsem. Działacz także obecnie jest bez pracy, a w przeszłości pracował w jednym z angielskich gigantów – Liverpoolu. Na chwilę obecną klub jeszcze nie zdecydował w tej sprawie.

W ostatnich dnia w mediach mówiło się także o inwestycjach w infrastrukturę Manchesteru United. “Manchester Evening News” informowało, że prezentacja klubu dla INEOS była doceniona przez zainteresowany koncern. Jedna z kluczowych postaci INEOS, sir Dave Brailsford dwukrotnie odwiedził ośrodek treningowy w Carrington przed zbliżającą się finalizacją umowy.

Niestety tyle z dobrych informacji, gdyż bardzo możliwe, że na oficjalny wkład Ratcliffe’a w Manchester United przyjdzie nam trochę poczekać. BBC informuje, że między ogłoszeniem kupna akcji a akceptacją tej transakcji ze strony Premier League może minąć od sześciu do ośmiu tygodni. Dopiero po tym miliarder będzie mógł wnieść swój kapitał do klubu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze