manutd.com

Problemy zdrowotne Onany? Bramkarz Man Utd przedwcześnie zmieniony w meczu reprezentacji

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Podstawowy bramkarz Manchesteru United został przedwcześnie zmieniony w meczu Kamerunu z Mauritiusem. Andre Onana opuszczał boisko w asyście sztabu medycznego, co najprawdopodobniej oznacza uraz. Na chwilę obecną selekcjoner Kamerunu nie wydał oświadczenia w tej sprawie.

Trwa przerwa w rozgrywkach klubowych wywołana meczami reprezentacji narodowych. Jednym z graczy, którzy udali się na zgrupowanie swojego kraju, był Andre Onana, który jest podstawowym bramkarzem Manchesteru United w sezonie 2023/24.

Kameruńczyk po przyjściu do klubu latem zagrał we wszystkich starciach o stawkę. Oprócz mieszanej formy podopieczni Ten Haga zmagają się z plagą kontuzji i nie są w stanie na równi rywalizować z najlepszymi zespołami w Europie. Sytuacja kadrowa jest o tyle ciężka, gdyż Ten Hag nie może korzystać przynajmniej z kilku zawodników, którzy w poprzednim sezonie byli pierwszymi wyborami Holendra.

Kolejny na liście kontuzjowanych może być Andre Onana. Bramkarz doznał urazu i został przedwcześnie zmieniony w 81. minucie, a boisko opuszczał wraz z lekarzami. Ostatecznie Kamerun pokonał 3:0 Mauritius i zajmuje obecnie pierwsze miejsce w grupie D kwalifikacji do Mistrzostw Świata.

Jak na razie federacja nie wydała oświadczenia w tej sprawie. Podobnie postąpił selekcjoner reprezentacji. W przypadku dłuższej absencji Onany Erik ten Hag zmuszony byłby postawić na Altaya Bayindira, który także dołączył do Manchesteru United tego lata.

Turecki bramkarz nie zadebiutował jeszcze w barwach klubu Old Trafford i bardzo możliwe, że kontuzja rywala z szatni w końcu mu to umożliwi. Rozgrywki Manchester United wznowi wyjazdowym ligowym starciem z Evertonem (26 listopada), który został ukarany odjęciem dziesięciu punktów w Premier League.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze