The Telegraph

“The Telegraph: Jim Ratcliffe zaczerpnie rady sir Alexa Fergusona

Marcel Zakaszewski
Zmień rozmiar tekstu:

Według informacji Matta Lawa z The Telegraph, sir Jim Ratcliffe zamierza zaczerpnąć rady sir Alexa Fergusona w czasie przygotowań do radykalnej odbudowy Manchesteru United.

Taki scenariusz zwiększyłby szanse dyrektora sportowego Crystal Palace, Dougiego Freedmana, na znalezienie pracy na Old Trafford. Szkot jest wieloletnim przyjacielem Alexa Fergusona. The Telegraph ujawnia jednak, że nie jest on jedynym kandydatem do roli kandydata sportowego na liście sir Jima Ratcliffe’a.

Dougie Freedman jest wysoko ceniony przez Fergusona, ale wśród kandydatów znajdują się także były szef ds. rekrutacji Tottenhamu, Paul Mitchell, byli pracownicy AC Milanu: Paolo Maldini oraz Ricky Massara, Lee Congerton z Atalanty oraz Andrea Berta z Atletico Madryt.

Jean-Claude Blanc, jedna z najważniejszych postaci w Ineos Sport, jest natomiast głównym kandydatem do zastąpienia Richarda Arnolda na stanowisku dyrektora naczelnego przed nadchodzącym zakupem 25% udziałów w klubie przez sir Jima Ratcliffe’a. Anglik chce drastycznie poprawić działania związane z piłką nożną w klubie. Źródła podają, że ma on zasięgać rad sir Alexa Fergusona wobec niektórych kwestii.

Pomoc Szkota może polegać m.in. na wyborze nowego dyrektora sportowego. Pozycja Johna Murtough’a na tym stanowisku jest bowiem zagrożona. Jeden z wymienionych wcześniej kandydatów, Dougie Freedman przed podjęciem pracy w Crystal Palace, był kiedyś sąsiadem Alexa Fergusona w Chesire. Spędzał z nim także czas w jego biurze w 2011r.

Pod dowództwem Freedmana “Orły” ściągnęły do klubu takie nazwiska jak Eberechi Eze, Marc Guehi, Michael Olise oraz Conor Gallagher, co również może przykuć uwagę sir Alexa Fergusona przy wybieraniu nowego dyrektora ds. sportu. Użycie rad Szkota z pewnością spodobałoby się fanom “Czerwonych Diabłów”, którzy wciąż doceniają jego dokonania.

Lee Congerton zajmujący się rekrutacją w Atalancie pełnił podobne role w Leicester City, Celticu, Sunderlandzie i West Bromwich Albion. Został także zatrudniony w Chelsea przez Jose Mourinho do zajmowania się akademią, gdzie pracował jako skaut.

Maldini i Massara zostali zwolnieni z AC Milanu w zeszłe lato po rzekomej kłótni z tamtejszym właścicielem, Gerrym Cardinale. Maldini odegrał kluczową rolę w podpisaniu przez włoską drużynę Fikayo Tomoriego z Chelsea.

Andrea Berta pracował w Atletico Madyt przez 10 lat i był już w przeszłości łączony z pracą na Old Trafford. Przewodniczył on w jednym z najbardziej udanych okresów w historii klubu, podczas którego dwa razy wygrali ligę hiszpańską, Ligę Europy oraz Superpuchar Europy.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze