twitter/ManUtd

Henrik Larsson o Hojlundzie: jestem przekonany, że będzie świetnym napastnikiem

Mikołaj Podbereski
Zmień rozmiar tekstu:

Były gracz 20-krotnych mistrzów Anglii jest pod wrażeniem szybkości i siły, jaką prezentuje młody napastnik Rasmus Hojlund na angielskich boiskach. Legendarny szwedzki snajper w ostatnim czasie przyglądał się poczynaniom Erika ten Haga, głównie przez to, że jego syn Jordan przywdziewa trykot FC Kopenhagi, która pojedynkowała się z „Czerwonymi Diabłami” w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Warto podkreślić, że w ostatnim meczu przeciwko ekipie ze stolicy Danii, zawodnik z numerem 11 zdobył dwa trafienia, co pozwoliło mu wyjść na pozycję lidera w klasyfikacji strzelców w turnieju, strzelając pięć bramek w czterech spotkaniach.

– Przyglądałem się mu [Hojlundowi], kiedy United grało przeciwko Kopenhadze na Old Trafford. Spodobało mi się to, co zobaczyłem. On ma odpowiednią szybkość, aby wybiegać za obrońców i szukać wolnej pozycji. Wygląda interesująco również za względu na swoją siłę. Zaklimatyzowanie się w nowym klubie może zająć mu trochę czasu. Jest nowy w drużynie, przez co wciąż przystosowuje się do otoczenia. Ale jestem przekonany, że będzie świetnym napastnikiem – powiedział Henrik Larsson w rozmowie z klubowymi mediami.

– Uważam, że jeśli grasz z przodu w jakimkolwiek systemie, z jednym lub dwoma napastnikami, zawsze powinieneś być przy piłce. Nie będziesz cały czas ze swoim partnerem w ataku, nawet jeśli obaj gracie z przodu. Z tego względu sądzę, że to jest umiejętność, którą każdy snajper powinien mieć, ponieważ częściej będzie ustawiony plecami do bramki.

– Trzeba być w stanie zarówno przytrzymać piłkę, jak również dostrzegać kolegów na boisku i umieć zagrać do tyłu, aby znowu wybiec za obrońców. To jest umiejętność, którą musi mieć „dziewiątka”, bez względu na to, w jakim systemie gra cała drużyna. Uważam, że Rasmus Hojlund ma predyspozycje, aby robić obie te rzeczy – podsumował Szwed.

 

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze