manutd.com

Facundo Pellistri z asystą przeciwko Boliwii. Udane zgrupowanie skrzydłowego [WIDEO]

Jakub Kurek
Zmień rozmiar tekstu:

Facundo Pellistri choć w Manchesterze United nie dostaje zbyt dużo szans, to w reprezentacji stał się piłkarzem wyjściowej jedenastki. Na ostatnim zgrupowaniu jego drużyna narodowa – Urugwaj wygrała oba swoje spotkania, a 21-letni skrzydłowy miał w tym swój wkład.

Podczas obecnej przerwy na kadrę Urugwaj rozegrał dwa spotkania w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata 2026. Kibice tej reprezentacji mogą być zadowoleni z występów swoich ulubieńców, ponieważ najpierw ograli oni na wyjeździe faworyzowaną i niepokonaną do tej pory Argentynę, a następnie gładko rozprawili się z Boliwią. Bohaterem tego zgrupowania był zawodnik Liverpoolu – Darwin Nunez, który zdobył trzy gole, lecz swój wkład miał także Facundo Pellistri.

Skrzydłowy Manchesteru United stał się w ostatnim czasie podstawowym wyborem Marcelo Bielsy. Wybiegł więc najpierw na spotkanie z Argentyną, gdzie nie był może kluczową postacią, lecz podjął aż sześć prób dryblingu, z których cztery zakończyły się sukcesem, a jego ocena według portalu Sofascore wyniosła 6,7.

Jeszcze lepiej było w meczu ze skazywaną na pożarcie Boliwią, gdzie Facundo Pellistri dobitnie przyczynił się do zwycięstwa, a przede wszystkim do zdobycia pierwszego gola. To właśnie on dośrodkował ze skraju pola karnego wprost na nogę, wbiegającego w drugie tempo Darwina Nuneza.

Urugwaj zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli eliminacji z dwoma punktami straty do liderującej Brazylii.

Asysta Facundo Pellistriego poniżej

 

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze