manutd.com

Sytuacja kadrowa: Luke Shaw wznowił treningi

, , Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Ostatnie doniesienia mediów w sprawie nadchodzącego powrotu Luke’a Shawa okazały się prawdziwe. Lewy defensor Manchesteru United wznowił treningi z zespołem, o czym w oficjalnym komunikacie poinformował sam klub.

Niestety pojawił się jeden poważny problem w ekipie Erika ten Haga podczas przerwy reprezentacyjnej. Wielkim znakiem zapytania jest Andre Onana. Bramkarz Kamerunu nabawił się urazu ramienia w starciu z Mauritiusem. W asyście medyków opuścił on boisko w drugiej połowie.

Następnie ominął on mecz kwalifikacyjny z Libią. Na chwilę obecną klub nie wydał żadnego nowego komunikatu w sprawie zdrowia Onany. Zdaniem mediów kontuzja nie jest poważna i możliwe, że wróci on przed meczem z Evertonem. W przypadku jego nieobecności zadebiutować może Altay Bayindir.

W środę z rana klub potwierdził ostatnie doniesienia o bliskim powrocie do zdrowia Luke’a Shawa. W oficjalnym komunikacie poinformowano, że reprezentant Anglii wznowił treningi z zespołem. Nie ujawniono, czy zagra on z Evertonem. Shaw w tym sezonie zagrał tylko w dwóch pierwszych ligowych starciach Manchesteru United.

Tymczasem Sky Sports donosi, że na dzisiejszej sesji na boisko treningowe wrócił miał także inny defensor. Mowa o Lisandro Martinezie, który ponownie musiał przejść operację, aby w pełni wyleczyć uraz z poprzedniego sezonu. Na chwilę obecną Argentyńczyk trenować ma indywidualnie.

Niedostępny jest jeszcze Tyrell Malacia. Holender zmagać się ma także z kontuzją, której nabawił się na finiszu poprzedniego sezonu. Dotychczas nie rozegrał on nawet minuty w trwającym sezonie 2023/24. Prognozy mediów mówią o powrocie lewego obrońcy w nadchodzących tygodniach.

Na liście niedostępnych jest jeszcze duński duet Rasmus Hojlund oraz Christian Eriksen. Panowie nabawili się urazów kilkanaście godzin przed rozpoczęciem zgrupowania kadry narodowej. W starciu z Luton Eriksen został zmieniony jeszcze w pierwszej połowie, a jego rodak Hojlund już w drugiej części meczu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze