manutd.com

David Ornstein: Aaron Wan-Bissaka otrzymał propozycję reprezentowania DR Konga

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

David Ornstein z The Athletic donosi, że prawy defensor Manchesteru United Aaron Wan-Bissaka otrzymał propozycję reprezentowania barw Republiki Demokratycznej Konga. Zawodnik nie odpowiedział jeszcze na ofertę, lecz poważnie ma zastanawiać się nad zmianą reprezentacji.

25-latek dotychczas otrzymał raz powołanie do dorosłej reprezentacji “Synów Albionu”, lecz bardzo szybko z niej wrócił ze względu na uraz pleców. Wcześniej w młodzieżówce reprezentował on zarówno barwy DR Konga, jak i Anglii. Gracz jeszcze może zmienić reprezentowaną kadrę narodową.

Nadchodzi Puchar Narodów Afryki, więc nic dziwnego, że reprezentacje afrykańskie próbują zbroić się przed najważniejszymi rozgrywkami na tym kontynencie. Jednym z kuszonych graczy ma być właśnie Aaron Wan-Bissaka, który gra obecnie dla Manchesteru United.

Informacje podaje bardzo wiarygodne źródło, a jest nim sam David Ornstein z The Athletic. Dodaje on, że gracz otrzymał już oficjalną ofertę od federacji DR Konga. Na razie nie zdecydował on w tej sprawie, lecz poważnie zastanawia się nad ofertą.

W przeszłości media także informowały o podchodach Konga pod Wan-Bissakę. Plotki ustały w momencie spadku formy defensora Manchesteru United. Brak powołań do reprezentacji Anglii także mocno przyczyni się do ostatecznej decyzji gracza.

Dla Manchesteru United zaakceptowanie oferty ze strony Wan-Bissaki może być nieco problematyczne. Wspomniany Puchar Narodów Afryki rozgrywany jest poza przerwą reprezentacyjną. Wan-Bissaka byłby niedostępny w sprawie selekcji kadry meczowej od 13 stycznia do 11 lutego 2024 roku. Innym graczem, który pewnie również pojedzie reprezentować swój kraj na tę imprezę, będzie Andre Onana (Kamerun).

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze