manutd.com

Florian Plettenberg: Raphael Varane chce w styczniu opuścić Manchester United

, Jakub Kurek
Zmień rozmiar tekstu:

Raphael Varane nie tylko zmaga się w tym sezonie z urazami, ale również ze słabą formą, która sprawia, że w ostatnim czasie nie był pierwszym wyborem Erika ten Haga. Według Floriana Plettenberga Francuz chciałby opuścić latem Manchester United.

Varane od początku pobytu w Manchesterze United zmagał się z urazami. Obrońca zwykle kiedy grał, był ważną postacią w składzie „Czerwonych Diabłów”. Jednak w ostatnim czasie prezentował nieco gorszą formę, więc coraz częściej zasiadał na ławce rezerwowych. Ponadto media podawały również informacje o jakimś konflikcie z Erikiem ten Hagiem, który miał być spowodowany posadzeniem Francuza na ławce w derbach Manchesteru.

W kontrze do tych doniesień byli dziennikarze The Athletic, którzy niedawno informowali, że Varane się nie poddaje i zamierza walczyć o wyjściową jedenastkę. Jednak Florian Plettenberg – reporter Sky Sports podał informację, że zimą Francuz chciałby zamienić Manchester na Monachium.

Według dziennikarza „Bawarczycy” są poważnie zainteresowani takim ruchem, a Manchester United wycenia swojego zawodnika na kwotę między 20 a 30 milionów euro. Kontrakt 30-latka wygasa wraz z końcem czerwca 2025 roku.

Varane rozegrał do tej pory w barwach Manchesteru United 70 spotkań, w których strzelił dwa gole i zanotował jedną asystę.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze