ManUtd.com

„The Sun”: Manchester United zagrożony wykluczeniem z Ligi Mistrzów

Jakub Kurek
Zmień rozmiar tekstu:

Jak donosi „The Sun” Manchester United może zostać wykluczony z rozgrywek Ligi Mistrzów, a to wszystko przez „konflikt” właścicielski. Sir Jim Rarcliffe po wykupieniu 25 procent udziałów stanie się bowiem posiadaczem dwóch klubów grających w najbardziej prestiżowych rozgrywkach w Europie.

Sir Jim Ratcliffe jest coraz bliżej przejęcia udziałów w Manchesterze United. Ma on zapłacić za nie ponad miliard funtów, a następnie zaangażować się bardzo intensywnie w życie klubu w tym w dział sportowy.

To jednak według przepisów UEFA może się przełożyć na poważne konsekwencje dla Manchesteru United. Zabraniają one bowiem udziału w tych samych europejskich rozgrywkach dwóch zespołów mających tego samego właściciela. Firma Ineos posiada już OGC Nice, które jest rewelacją tego sezonu Ligue 1 i być może zakwalifikuje się do przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów.

Jeśli podopieczni Francesco Farioliego uplasują się wyżej w tabeli (a obecnie są na drugim miejscu) od Manchesteru United, to oznacza to, że to oni będą premiowani do gry w Lidze Mistrzów. Jednak „Czerwone Diabły” mogą zainspirować się przykładem RB Lipsk i Red Bull Salzburg, które w pewnym momencie miały bardzo podobny problem.

Oba zespoły doszły do porozumienia z UEFA, dzięki wykazaniu różnic między zespołami. Firma Red Bull posiada 99 procent akcji spółki Rasenballsport GmbH, która w 49 procentach jest właścicielem klubu piłkarskiego RasenBallsport Lipsk, inaczej jest w wypadku Salzburga, gdzie producent napojów energetycznych jest tylko sponsorem.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze