manutd.com

Erik ten Hag potwierdził, kto zastąpi go w meczu przeciwko Evertonowi

Mikołaj Podbereski
Zmień rozmiar tekstu:

Menedżer „Czerwonych Diabłów” powiedział, że w jutrzejszym spotkaniu wyjazdowym z Evertonem zostanie zastąpiony przez swojego asystenta Mitchella van der Gaaga. Jest to spowodowane tym, że został napomniany już trzema żółtymi kartkami w bieżącym sezonie angielskiej ekstraklasy, w spotkaniach z Tottenhamem, Arsenalem oraz Luton Town.

Erik ten Hag nie będzie mógł poprowadzić swoich podopiecznych w starciu na Goodison Park. Będzie mógł za to używać narzędzi do komunikacji za swoim sztabem, aby dawać mu potrzebne wskazówki. Będzie mógł również odwiedzić swoich zawodników w szatni przed i po meczu, jak również w przerwie między połowami.

Ekipa z Old Trafford jest obecnie na fali, zwyciężając w czterech z pięciu ostatnich spotkań. Z kolei gospodarze prawdopodobnie będą w ferworze walki, zwłaszcza po tym, jak z ich konta zostało odjęte 10 punktów przez to, że dopuścili się naruszenia przepisów finansowych, obowiązujących w Premiership.

W przedmeczowym wywiadzie dla MUTV, były trener Ajaksu Amsterdam ujawnił, że to właśnie jego asystent przejmie po nim obowiązki w tym pojedynku. Po tym jak oświadczył, że będzie oglądał mecz z innego miejsca, niż dotychczas, Holender odparł, że ma spore zaufanie do swojego bardzo doświadczonego sztabu, w którym między innymi znajduje się jego przyjaciel Steve McClaren.

– Jestem pewny co do mojej drużyny. Co prawda będę miał nawet lepszy widok na ten mecz [z trybun], ale mamy bardzo dobre zaplecze, składające się z ludzi doświadczonych i kompetentnych. Będą wiedzieli co robić, dlatego nie będzie to miało złego wpływu na naszą grę – powiedział Ten Hag.

Van der Gaag, który był asystentem holenderskiego menedżera zarówno w Eredivisie, jak i obecnie w Premier League, posiada ponad dziesięcioletnie doświadczenie w roli głównego trenera. Prowadził między innymi portugalskie zespoły, takie jak Maritimo i Beleneses. Następnie po krótkiej przygodzie na Cyprze, zdecydował się na powrót do ojczyzny, gdzie obejmował stery w takich klubach jak FC Eindhoven, Exelsior, NAC Breda, jak również Ajax U21.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze