manutd.com

Bruno Fernandes po wygranej z Evertonem: wyjątkowy młodzik zdobył wyjątkową bramkę

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Kapitan Manchesteru United Bruno Fernandes rozmawiał z dziennikarzami po wygranym starciu z Evertonem. Portugalczyk przede wszystkim chwalił za występ młodych zawodników, którzy podołali i mieli duży wpływ na korzystny wynik.

Manchester United udanie wznowił rozgrywki po przerwie reprezentacyjnej. Zwycięstwo na wyjeździe 3:0 przynieśli Garnacho, Martial oraz Rashford. Najbardziej wyróżniony z wymienionej trójki był Argentyńczyk, który najpewniej zdobył najlepszą bramkę w trwającym sezonie w Manchesterze United.

– [Odjęcie punktów Evertonowi] Wiemy, że nasi rywale nie mają łatwo. Dla graczy tego zespołu nie jest to fair. Sytuacja ta miała miejsce bardzo dawno temu. Oni po prostu muszą płacić za coś, z czym nie mają nic wspólnego – mówił po wygranym meczu kapitan zespołu Bruno Fernandes.

– Mój zespół przyjechał tutaj, aby wygrać spotkanie i dać z siebie wszystko. Moim zdaniem w pierwszej połowie mogliśmy lepiej zachowywać się z piłką przy nodze. Jednakże i tak odwaliliśmy dzisiaj kupę dobrej roboty.

– [Bramka Garnacho] Było to coś niesamowitego. Nie ma słów, które mogą opisać to. Była to wyjątkowa bramka od wyjątkowego młodziaka. Oczekuję od niego czegoś więcej. Jesteśmy świadomi jego umiejętności oraz potencjału w piłce nożnej.

– [Kobbie Mainoo] Świetne spotkanie w jego wykonaniu. Dla mnie jest on zawodnikiem tego meczu. Miał ogromny wkład w dzisiejszy wynik. Komfortowo czuł się z piłką przy nodze i nie popełnił żadnego błędu. Ma wiele jakości, a jest jeszcze młody. On widzi pewne rzeczy, zanim ujrzą je pozostali.

– [Marcus Rashford] Bardzo potrzebował tego gola. Wiedziałem, że wykorzysta tę okazję. Jest jednym z graczy strzelających rzuty karne w tym zespole. Cieszę się, że trafił do siatki. Na pewno podbuduje to jego pewność siebie.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze