foto: slbenfica.pt

Florian Plettenberg: Manchester United ruszy latem po Antonio Silvę

, Jakub Kurek
Zmień rozmiar tekstu:

Coraz bliżej zimowe okno transferowe, więc w przestrzeni medialnej pojawiają się kolejne plotki transferowe. Tym razem sprawa dotyczy Antonio Silvy, środkowego obrońcy Benfiki, który według Floriana Plettenberga jest głównym celem Manchesteru United na lato. 

Antonio Silva to 20-letni środkowy obrońca, który w tym sezonie jest filarem defensywy Benfiki. Portugalczyk w dorosłej piłce debiutował właśnie w barwach klubu ze stolicy Portugalii i od tego czasu rozegrał 60 spotkań, w których nawet sześć razy udało mu się wpisać na listę strzelców. Swoje szanse otrzymuje również w reprezentacji, gdzie już siedem razy wybiegał na boisko, a po raz ostatni 16 listopada podczas meczu z Liechtensteinem.

Teraz według dziennikarza Sky Sports – Floriaan Plettenberga ma on dostać szansę w Premier League. W lecie sprowadzić go planuje Manchester United, który obecnie interesuje się szczegółami kontraktu obrońcy i jego planami na przyszłość.

„Czerwone Diabły” muszą jednak przygotować solidny worek pieniędzy, ponieważ kontrakt Silvy wygasa dopiero w 2027 roku, a jego klauzula wykupu wynosi aż 100 milionów euro. Zważając na to, że Benfica wie, jak się robi wielkie transfery, to można spodziewać się trudnych negocjacji. Wycena 20-latka według Transfermarkt to 45 milionów euro.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze