foto: rbleipzig.com

Florian Plettenberg: Timo Werner celem Manchesteru United na styczniowe okno transferowe

, Jakub Kurek
Zmień rozmiar tekstu:

Timo Werner ma już za sobą nieudaną przygodę w Premier League. Niemiec nie sprawdził się w Chelsea, lecz według Floriana Plettenberga – dziennikarza Sky Sports ma on dostać drugą szansę w tej lidze tym razem w barwach… Manchesteru United.

Werner trafił do Chelsea w lipcu 2020 roku po bardzo udanym okresie w RB Lipsk. Niemiec jednak był częściej bohaterem memów niż zwycięskich spotkań, ponieważ w barwach „The Blues” raził nieskutecznością. Ostatecznie jego przygoda w Anglii skończyła się na dwóch latach, 89 występach, 23 golach i 21 asystach.

Powrót do Bundesligi sprawił, że Werner znów odżył i w poprzednim sezonie rozegrał 40 spotkań, w których 16 razy trafiał do bramki rywali i zanotował sześć asyst. Obecna kampania prezentuje się nieco gorzej, bo 27-latek zdobył zaledwie trzy „punkty” w klasyfikacji kanadyjskiej, lecz zmaga się on obecnie z urazem przywodzicieli.

Lepsza forma po powrocie do Lipska według Floriana Plettenberga ze Sky Sports przekonała Manchester United do zainteresowania się jego usługami. Podobno w składzie „Czerwonych Diabłów” widziałby go Erik ten Hag. Klub z Old Trafford miał już nawiązać nawet kontakt z „Czerwonymi Bykami”, lecz nie wystosował żadnej oficjalnej oferty.

Te doniesienia potwierdził również Fabrizio Romano, który zaznaczył, że Werner to tylko jedna z opcji rozważanych przez Manchester United. Ponadto klub musiałby wcześniej sfinalizować przejęcie 25 procent udziałów przez Sir Jima Ratcliffe’a.

Według portalu Transfermarkt Timo Werner jest obecnie warty około 20 milinów euro i za taką samą kwotę wracał do Niemiec. Kontrakt napastnika obowiązuje natomiast do końca czerwca 2026 roku.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze