Erik ten Hag
manutd.com

Konferencja Erika ten Haga przed meczem z Newcastle: w Lidze Mistrzów gramy dobrze, lecz trzeba wyeliminować błędy

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Erik ten Hag pojawił się na konferencji prasowej przed meczem ligowym z Newcastle United. Szkoleniowiec potwierdził, że żaden kontuzjowany zawodnik jego zespołu nie wróci przed starciem ze „Srokami”. Holender pewny był, że po kilku błędach Andre Onana ponownie podniesie się z kolan i odzyska formę.

Kobbie Mainoo zagrał w środę w pierwszym zespole Manchesteru United. Jakie czynniki bierzesz pod uwagę, zanim postawisz na osiemnastolatka w swojej drużynie?

– Musi pokazać, czy jest gotowy lub nie. On w niedzielę pokazał, że jest. Musimy jakoś sprostać wyzwaniu, jakim jest rozegranie trzech spotkań w sześć dni. Mamy ponad jedenastu zawodników i mamy kilka ciekawych alternatyw, a jednym z nich jest Sofyan Amrabat. On dobrze zaprezentował się w tym meczu. Mamy wiele opcji i musimy jakoś zarządzać tymi zawodnikami. Chodzi przede wszystkim o zachowanie świeżości.

Co sądzisz o nim, jeśli analizujemy go jako zawodnika? Co lubisz w jego grze?

– Skanuje przestrzeń na boisku i zawsze pokazuje, że ma czas. Dzięki temu czuje się swobodnie i jest w stanie dostrzec pewne rozwiązania. Natomiast one zapewniają właściwe decyzje. Potrafi zwolnić grę, przyśpieszyć ją i zawsze odpowiednio rozwiązuje sprawy.

Wiele mówiłeś o Andre Onanie po ostatnim spotkaniu. Rozumiem, że jego forma analizowana jest pod każdym kątem, lecz nie jesteśmy zbyt surowi dla niego?

– Jeśli przeanalizujecie jego personę, to dowiecie się, że jest to drugi najlepszy bramkarz Premier League. Jego przewidywane obrony są drugim najlepszym wynikiem w lidze. Tak, radzi sobie dobrze. On o tym wie. W Lidze Mistrzów popełnił kilka błędów. Jednakże podsumowując jego pierwsze pięć miesięcy, to poradził sobie dobrze.

Czy ciężko jest ocenić obecną formę Manchesteru United? Jeśli weźmiemy pod uwagę grę w Premier League, to mamy ekipę, która gra fantastycznie. Natomiast w Lidze Mistrzów mamy ciągłe wpadki. 

– Sami to już powiedzieliście. Zagraliśmy dobrze w środę. W Kopenhadze także zagraliśmy dobrze. W meczu z Bayernem Monachium również zaprezentowaliśmy się porządnie. Musimy poprawić pewne kwestie, wyeliminować błędy indywidualne. Jesteśmy w stanie rozwiązać te problemy. Bardziej martwiłbym się, gdybyśmy nie grali tak dobrze.

Erik znasz Onanę najlepiej z nas wszystkich. Powiedz, czy nie stracił on pewności siebie po takich błędach?

– To również już wiecie. Widzieliście, jak zareagował na swoje złe występy, szczególnie po meczu w Monachium. Przeciwko Burnley był niesamowity. Ma bardzo silny charakter oraz osobowość. Na pewno sobie poradzi.

Dzisiaj z rana otrzymaliśmy nowe wieści w sprawie Tyrella Malacii, który wróci w 2024 roku. Czy spodziewasz się innych powrotów przed rewanżem z Bayernem?

– Nie myślę na razie o tym spotkaniu. Wpierw gramy w Premier League. Jest kilku graczy, którzy mogą wrócić, lecz nie mogę powiedzieć dokładnie, kiedy.

Oznacza to, że nie zobaczymy Masona Mounta?

– Mason wrócił dzisiaj na boisko treningowe. Nie wiem, kiedy wróci do gry. Nie w tej chwili.

Przed poprzednimi meczami z Newcastle United wielokrotnie podkreślałeś, że jest to zespół, który dobrze jest zbudowany pod kątem fizyczności zawodników. Czego się spodziewasz przed meczem na St James Park?

– Szanuję ich, ponieważ nie są łatwym zespołem do przejścia. Jest to konkretne wyzwanie i lubię mierzyć się z nimi, ponieważ takie wyzwania trzeba pokonywać. Musimy dać z siebie wszystko, ponieważ grają bardzo dobrą i zorganizowaną piłkę.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze