manutd.com

Powrót Malacii opóźniony. Holender przeszedł kolejną operację

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United potwierdził, że lewy obrońca Tyrell Malacia nie wróci na boisko w tym roku. Zawodnik podczas rehabilitacji nie wyleczył całkowicie dolegliwości i w rezultacie przeszedł kolejną operację. Najpewniej zobaczymy go ponownie w koszulce „Czerwonych Diabłów” na początku 2024 roku.

Malacia, który był pierwszym zakupem Erika ten Haga, nie zagrał jeszcze w ani jednym spotkaniu tego sezonu. Powodami tej absencji są: kontuzja kolana oraz operacja w celu jej wyleczenia. Zawodnik przeszedł ją na początku przygotowań do sezonu 2023/24 i w rezultacie ominął pierwszą połowę kampanii.

Zdaniem mediów jest to wynik końcówki sezonu 2022/23, kiedy to Holender grywał na lekach przeciwbólowych. Obecnie pracuje on nad powrotem do zdrowia. Co prawda jesteśmy coraz bliżej jego powrotu, lecz klub wykluczył, że nastanie to jeszcze w 2023 roku.

W komunikacie ujawniono, że podczas rehabilitacji Malacia doświadczył kolejnego problemu zdrowotnego. W tym przypadku także wymagana była operacja i właśnie to wydarzenie wpłynęło na przeciągający się jego powrót. Manchester United zapowiedział, że zawodnika zobaczymy na boisku w pierwszym kwartale 2024 roku.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze