manutd.com

Alejandro Garnacho piłkarzem listopada w Manchesterze United

Mikołaj Podbereski
Zmień rozmiar tekstu:

Graczem miesiąca „czerwonych Diabłów” w listopadzie został Alejandro Garnacho, który zdobył najwięcej głosów wśród kibiców. Ostatni czas okazał się być znakomity dla 19-latka, który zdobył dwa trafienia w sześciu spotkaniach dla 20-krotnych mistrzów Anglii, w tym m.in. efektowną przewrotkę w starciu przeciwko drużynie Evertonu na Goodison Park.

Podopieczni Erika ten Haga w ostatnim czasie mają zwyżkę formy, odnosząc zwycięstwo we wszystkich ligowych meczach, rozegranych w ubiegłym miesiącu. Wychowanek akademii otrzymał 42% wszystkich głosów, wyprzedzając w plebiscycie Harry’ego Maguire’a i Bruno Fernandesa. Jest to powtórka z zeszłego roku, kiedy młody Argentyńczyk w tym samym czasie zdobył tą nagrodę po raz pierwszy.

Gol lewego napastnika na Merseyside zdobył popularność na całym świecie i został nominowany do tytułu bramki miesiąca.  Jego trafienie dało impuls do działania dla „Czerwonych Diabłów”, którzy ostatecznie zwyciężyli 3:0 dzięki kolejnym trafieniom Marcusa Rashforda oraz Anthony’ego Martiala.

Niedługo potem zawodnik z numerem 17. poszedł za ciosem i trzy dni później otworzył wynik w spotkaniu Ligi Mistrzów z Galatasaray. W jedenastej minucie dostał podanie w polu karnym od Bruno Fernandesa, które skutecznie zamienił na 1:0 dla „the Reds”.

Będący w szczycie formy Garnacho stale będzie się rozwijał w bieżącej kampanii. Jego kreatywność, szybkość, jak również przebiegłość jest czymś, co mamy nadzieję widzieć u niego coraz częściej.

Gratulacje, Alejandro!

 

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze