twitter/VfB

Raport z Niemiec: Man Utd zainteresowany jednym z najskuteczniejszych napastników Bundesligi

, , Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Wielu szanowanych dziennikarzy donosi, że Manchester United coraz bardziej interesuje się jednym z najlepszych napastników Bundesligi. Zawodnik ma być bardzo zainteresowany przenosinami do Premier League.

Media w przeszłości informowały, że Manchester United pomimo transferu Rasmusa Hojlunda będzie szukać kolejnego napastnika. Klub chce odciążyć swojego nominalnego napastnika oraz znaleźć mu starszego rywala, który pozytywnie wpłynąłby na rozwój Duńczyka.

W ostatnich dniach głośno zrobiło się o podchodach „Czerwonych Diabłów” pod Timo Wernera, który już wcześniej grał w Premier League, lecz okazał się ogromny niewypałem. Jednakże plotki sugerowały wyłącznie zainteresowanie i brak jakichkolwiek zaawansowanych rozmów na chwilę obecną.

Tymczasem Manchester United poszerzył krąg obserwowanych graczy i na celowniku ma napastnika Stuttgartu Serhou Guirassy’ego, informuje Fabrizio Romano. Doniesienia włoskiego dziennikarza potwierdziły także lokalne media w postaci dziennika „Bild” oraz przedstawiciela Sky Sport Floriana Plettenberga

Obecnie Stuttgart zajmuje trzecie miejsce w niemieckiej ekstraklasie, a jego napastnik jest drugim najskuteczniejszym zawodnikiem ligi (15 trafień) i wyprzedza go tylko Harry Kane. We wszystkich spotkaniach (jedenastu) tego sezonu zdobył on 16 goli oraz dwie asysty.

Według „Bild” na linii Manchester – Guirassy robić się ma coraz goręcej, gdyż 27-latek bardzo chce reprezentować barwy klubu z Premier League. Natomiast Romano dodaje, że niemiecki zespół rozważy ofertę „Czerwonych Diabłów”, jeśli taka wpłynie.

Werner i Guirassy nie mają być jedynymi nazwiskami na liście klub z Old Trafford. Manchester United rozmawiać ma jeszcze z różnymi agentami, a na samej liście ma być jeszcze kilku kandydatów.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze