manutd.com

Erik ten Hag po porażce z Newcastle: powinniśmy dominować w tym spotkaniu

Mikołaj Podbereski
Zmień rozmiar tekstu:

Erik ten Hag, szkoleniowiec Manchesteru United, przyznał, że z jego perspektywy „Czerwone Diabły” zanotowały nienajgorszy występ przeciwko Newcastle United. Przypomnijmy, że „Sroki” pokonały przed własną publicznością ekipę z Old Trafford 1:0.

Bramka Anthony’ego Gordona w 55. minucie wystarczyła do tego, aby „Sroki” przeskoczyły ekipę „Czerwonych Diabłów” i znalazły się na piątym miejscu w tabeli. Pomimo tego, że Holender stwierdził, iż przeciwnicy zasłużyli na wygraną, docenił swoich podopiecznych za determinację i walkę do końca, jak również zaangażowanie zmienników w ostatnich minutach meczu.

POZOSTALIŚMY W GRZE

– Mieliśmy trudną pierwszą połowę. W przerwie stwierdziliśmy, że jesteśmy zadowoleni z wyniku 0:0, ale musimy pozostać w grze. Niestety, nie zrobiliśmy tego. Na szczęście mieliśmy dobry powrót w ostatnich minutach. To była walka, którą musieliśmy zaprezentować – powiedział trener w pomeczowym wywiadzie dla TNT Sports, beIN SPORTS, MUTV oraz BBC.

ZA MAŁO SYTUACJI

– Musimy uznać wyższość Newcastle. Zagrali dzisiaj lepiej od nas. Rozpoczęliśmy dobrze, Alejandro Garnacho miał znakomitą okazję. Niestety potem, przez dłuższy czas, to rywale prezentowali się lepiej od nas. Co prawda polegliśmy 0:1, ale do końca gry stworzyliśmy kilka dobrych sytuacji. Sergio Reguilon miał dobrą okazję, potem zdobyliśmy bramkę, która została nieuznana przez pozycję spaloną. Więc walczyliśmy, jednak powinniśmy to robić przez cały mecz.

POTRZEBA DOMINACJI

– Można powiedzieć, że broniliśmy dosyć dobrze, ale wolałbym jednak, żeby moi piłkarze stali dalej od naszej bramki i rozgrywali piłkę na połowie rywali. Mieliśmy momenty, kiedy mogliśmy stworzyć dobry system rozgrywania piłki, jednak, niestety, to nie było wystarczające. Powinniśmy dominować w tym spotkaniu.

ZMIENNICY WNIEŚLI WIĘCEJ WERWY

– Uważam, że „Sroki” wystawiły dobrą jedenastkę, prawdopodobnie najsilniejszą, jaką dysponowali, jednak finalnie wcale nie wprowadzili zmienników, w przeciwieństwie do nas. Wnieśliśmy więcej energii do meczu i to dało dobry efekt dla widowiska.

NAPRAWA 

– Ten tydzień nie poszedł po naszej myśli. Musimy naprawić kilka kwestii. Wiem, że jesteśmy cierpliwi i potrafimy to zrobić. Kilka tygodni temu ponieśliśmy porażkę z „The Citizens”. Do tamtego spotkania mieliśmy dobrą passę zwycięstw w lidze. Dlatego musimy ją powtórzyć – podsumował menedżer 20-krotnych mistrzów Anglii.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze