manutd.com

Nemanja Matić: Paul Pogba i Jadon Sancho zawsze spóźniali się na treningi

Jakub Kurek
Zmień rozmiar tekstu:

Nemanja Matić to niezwykle doświadczony piłkarz, który wiele widział w swojej karierze. Jednak w wywiadzie dla YuPlanet opowiedział o tym, że zdziwił go brak dyscypliny w szatni Manchesteru United. Taki stan był odmienny od tego, do czego był przyzwyczajony w poprzednich klubach.

Matić obecnie jest zawodnikiem francuskiego Rennes, ale wcześniej przez pięć lat reprezentował barwy Manchesteru United. Serb w ostatnim wywiadzie przyznał, że musiał stać na straży dyscypliny w szatni „Czerwonych Diabłów”

– W Chelsea zawodnicy zachowywali się profesjonalnie, byli punktualni i nigdy nie spóźniali się na treningi, ale w Manchesterze United zdarzało się to niemal codziennie – mówi 35-latek w rozmowie z YuPlanet.

– Wśród graczy, którzy zawsze się spóźniali, byli Paul Pogba, Jadon Sancho oraz kilku innych graczy. Reszta z nas, zawsze punktualna, była wściekła, więc postanowiliśmy utworzyć coś w rodzaju wewnętrznej komisji dyscyplinarnej, której ja będę przewodniczącym.

– Położyłem na ścianie kartkę papieru, na której dokumentowałem nazwiska osób, które się spóźniły. W jednym sezonie zebraliśmy około 75 000 funtów kar. Planowaliśmy przeznaczyć te pieniądze na zorganizowanie imprezy w Londynie, ale nie zrobiliśmy tego ze względu na epidemię Covid.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze