manutd.com

Erik ten Hag po meczu z Chelsea: nasza mentalność zasłużyła na nagrodzenie

Artur Siekaczyński
Zmień rozmiar tekstu:

Szkoleniowiec Czerwonych Diabłów Erik ten Hag skomentował osiągnięte w dobrym stylu zwycięstwo 2:1 z Chelsea. Trener skomentował postawę zespołu w ostatnich tygodniach, a także znaczenie wypożyczonych Sofyana Amrabata oraz Sergio Reguilona dla wyniku spotkania z The Blues.

Erik ten Hag pochwalił zawodników za energię oraz intensywność pressingu w ważnym meczu ligowym. Podkreślił on również znaczenie obecności na boisku zdobywcy dwóch bramek, Scotta McTominay’a.

Oto najważniejsze momenty wypowiedzi szkoleniowca:

O REAKCJI ZAWODNIKÓW

— Nie rozpatrywałbym tego w kategorii reakcji. Zagraliśmy cztery mecze po przerwie, mieliśmy jeden rozczarowujący wynik, a wcześniej mieliśmy dwa, bardzo dobre występy. Dzisiaj znowu bardzo dobry występ i oczywiście z pozytywnym rezultatem. Ostatecznie liczy się wynik i jestem z niego bardzo zadowolony. Myślę, że zagrali bardzo dobrze. Zagrali też bardzo dobrze przeciwko Galatasaray. Przeciwko Evertonowi – bardzo dobrze. Widać postęp w tym zespole i idziemy we właściwym kierunku.

ZAŁOŻENIA TAKTYCZNE

— Kiedy komunikujesz się ze sobą, przy dobrej organizacji, stwarzasz warunki do dobrej gry. Będąc przy piłce dominowaliśmy mecz, dyktowaliśmy grę i stwarzaliśmy wiele okazji, strzelając bardzo dobre bramki. Sposób, w jaki zawodnicy zaczęli mecz, intensywnym pressingiem, trudno jest to utrzymać przez cały mecz, tutaj wciąż mamy pole do poprawy. W drugiej części pierwszej połowy zaczęliśmy grać słabiej, ale podnieśliśmy się w drugiej połowie. Zwłaszcza przeciwko Chelsea to bardzo dobry zespół, który wie jak utrzymać się przy piłce. Kiedy nie stosujesz pressingu, nie komunikujesz się ze sobą, nie masz dobrej organizacji, zostajesz pokonany przez taki zespół. Spisaliśmy się bardzo dobrze.

WYSTĘPY INDYWIDUALNE MCTOMINAY’A I AMRABATA

— Myślę, że zagrali bardzo mocno, bardzo dynamicznie, bardzo aktywnie, zarówno w posiadaniu piłki, jak i bez niej. Wygrali razem wiele pojedynków. Scott właściwie się ustawiał i strzelił dwa wspaniałe gole. Chcemy, żeby grał trochę wyżej na boisku. Musi wybiegać zza obrońców, bo jest w tym mocny. Ma dobry zmysł, który pozwala mu wejść w odpowiednim momencie przed bramką. Jest bardzo dobrym egzekutorem. Myślę, że Sofyan się zaaklimatyzował. Robi postępy i widać, że czuje się coraz bardziej komfortowo. Już w zeszłym tygodniu przeciwko Galatasaray spisał się dobrze. Dziś wieczorem również zagrał dobrze.

OCENA REGUILONA

— Sergio wszedł w drugiej połowie i spisał się bardzo dobrze. Dał nam dobry pressing i kilka przechwytów na lewej stronie, ale również atakował. Miał swój udział w tym meczu.

JESTEŚMY KOWALAMI SWOJEGO LOSU

— W pierwszej połowie stworzyliśmy mnóstwo okazji. Po 30 minutach mogliśmy prowadzić trzema bramkami. Żeby być sprawiedliwym, oni także kilka razy nas ograli i stworzyli kilka okazji. Jednak kiedy pokazujesz zaangażowanie jak my dzisiaj, to jesteś kowalem własnego losu.

WSPARCIE KIBICÓW

— Jestem do tego przyzwyczajony. Za każdym razem. Kibice są z nami nawet przy słabych wynikach. Wspierają nas i musimy ich zadowalać. Musimy dawać z siebie wszystko co mamy, jako zespół, tego mogą od nas oczekiwać. Musimy więc współpracować dać z siebie wszystko co możemy.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze