Mason Greenwood
Mundo Deportivo

Fabrizio Romano: sir Jim Ratcliffe nie podjął jeszcze decyzji o przyszłości Masona Greenwooda

, Artur Siekaczyński
Zmień rozmiar tekstu:

Mason Greenwood przebywa w obecnym sezonie na wypożyczeniu w hiszpańskim Getafe, do którego przeniósł się w ostatnim dniu letniego okienka transferowego. Wraz ze zmianą właścicieli w Manchesterze United pojawiła się dla niego szansa na powrót do składu „Czerwonych Diabłów” – tak przynajmniej wynika z doniesień włoskiego dziennikarza Fabrizio Romano.

Mason Greenwood został odsunięty od zespołu w styczniu 2022 roku, kiedy to został aresztowany pod zarzutem przemocy wobec swojej partnerki. Od tamtej pory nie pojawiał się na boisku. W lecie, po umorzeniu procesu, były już dyrektor generalny Richard Arnold pod wpływem opinii publicznej podjął decyzję, aby Anglik został wypożyczony.

Teraz, przy okazji zmian właścicielskich w klubie i zmian personalnych na stanowiskach kierowniczych, pojawia się szansa, by Greenwood powrócił do składu. Jednak, jak przekazuje Fabrizio Romano, sir Jim Ratciffe nie podjął jeszcze decyzji co do przyszłości swojego rodaka w klubie z Manchesteru.

Włoski dziennikarz twierdzi, że nowe kierownictwo pragnie przyjrzeć się poczynaniom wychowanka klubowej akademii na hiszpańskich boiskach i zaczekać z decyzją do późniejszej fazy sezonu. Ta najprawdopodobniej miałaby pojawić się w okolicach kwietnia lub maja przyszłego roku.

Mason Greenwood aktualnie notuje dobre oceny za swoje występy, mając już cztery bramki i trzy asysty zebrane w 11 spotkaniach rozegranych w tym sezonie. Forma Anglika sprawiła, że Getafe ma być zainteresowane zatrzymaniem piłkarza na dłużej na Coliseum Alfonso Pérez.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze