The Telegraph

The Athletic: przedstawiciele grupy INEOS spotkali się dziś z zarządem Manchesteru United. Ratcliffe wkrótce wykupi klub?

Marcel Zakaszewski
Zmień rozmiar tekstu:

Jak informuje The Athletic, Sir Dave Brailsford oraz Jean-Claude Blanc reprezentujący firmę INEOS, która wraz z Sir Jimem Ratcliffem zbliża się do wykupienia 25% udziałów w klubie, spotkali się dzisiaj z zarządem Manchesteru United.

Brailsford, dyrektor sportowy INEOS i Jean-Claude Blanc, który był w przeszłości m.in. w zarządzie Paris Saint-Germain, mają być mocno zaangażowani w reorganizację działalności piłkarskiej Manchesteru United po przejęciu udziałów przez Ratcliffe’a.

Dave Brailsford był dyrektorem sportowym w kolarstwie brytyjskim. Blanc pełnił rolę prezesa Juventusu i był również zaangażowany w sprawy marketingowe w PSG. Ten drugi dołączył do INEOS w grudniu zeszłego roku. Z wymienioną dwójką spotkał się dyrektor sportowy Manchesteru United John Murtough oraz tymczasowy prezez zastępujący Richarda Arnolda, po tym jak ten zrezygnował ze swojej roli w listopadzie, Patrick Stewart.

Ta dwójka towarzyszyła w czasie wizyty Ratcliffe’a na Old Trafford w marcu, kiedy to zastanawiali się, czy powinni złożyć ofertę za klub. Czwartkowe spotkanie oznacza duży krok naprzód w tym procesie. Oficjalne potwierdzenie inwestycji w klub ma mieć miejsce przed Bożym Narodzeniem.

Ratcliffe ma podjąć się szerszej restrukturyzacji pozaboiskowej po oficjalnym zatwierdzeniu jego propozycji wartej 1,3 miliarda funtów. Brytyjski miliarder ma także przejąć kontrolę nad decyzjami sportowymi.

Potwierdzenie zakupu pakietu mniejszościowego Jima Ratcliffe’a zakończyłoby długi proces trwający od listopada zeszłego roku, kiedy to rodzina Glazerów wystawiła klub na sprzedaż. Proces zakupu Manchesteru United był wyścigiem dwóch koni pomiędzy Ratcliffem a Szejkiem Jassimem. Grupa z Kataru wycofała się jednak z całego procesu na początku października, co otworzyło drzwi dla Ratcliffe’a do wykupu 25% udziałów klubu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze