twitter.com/ManUtd

„Daily Mail”: zawodnicy narzekają na plany treningowe Erika ten Haga

Marcel Zakaszewski
Zmień rozmiar tekstu:

Według Matta Hughesa z „Daily Mail”, Erik ten Hag nie ugina się wobec próśb piłkarzy Manchesteru United o więcej dni wolnych i informowaniu ich o harmonogramie treningów z wyprzedzeniem.

Holender otrzymał wiele skarg od członków drużyny w związku z ich przepracowaniem, ze szczególnym podkreśleniem problemu ograniczonych dni wolnych i niemożności zaplanowania czasu wolnego przez zawodników. Dostają oni od Ten Haga tygodniowy plan treningowy, który może się zmieniać w zależności od wyników. Nie podoba się to niektórym piłkarzom, którzy chcą zaplanować swój tydzień z wyprzedzeniem.

W skład grupy przywódczej w drużynie wchodzą tacy zawodnicy jak Luke Shaw, Marcus Rashford, Raphael Varane, Casemiro, Lisandro Martinez oraz rezerwowy bramkarz, Tom Heaton. Nie każdy z nich składał jednak na ten temat skargi do Erika ten Haga, którego wspiera większość drużyny.

Podczas gdy Ten Hag wysłuchał zawodników, jego odpowiedź miała być bezkompromisowa. Holender twierdzi, że do gry w takim klubie jak Manchester United wymagane są poświęcenia, a sami zawodnicy powinni być przygotowani na narażanie swoich ciał na ryzyko.

Były menedżer Ajaxu dał zawodnikom dodatkowe dni wolne w tym sezonie, lecz jest jednak przekonany, że Premier League staje się bardziej wymagająca fizycznie i nie zamierza przepraszać za wymagania wobec swoich piłkarzy.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze