manutd.com

Raport z Niemiec: czy Man Utd planuje wymienić Jadona Sancho za innego zawodnika?

, Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

W mediach pojawiły się bardzo ciekawe doniesienia w sprawie przyszłości jednego z zawodników Manchesteru United. Według “Bild” przedstawiciele tego klubu udali się do Dortmundu, aby negocjować potencjalne warunki odejścia Jadona Sancho. Tymczasem Florian Plettenberg z Sky Sport obalił jedną z rozpatrywanych opcji.

Sancho pozostaje zawieszony od spotkania z Arsenalem po tym, jak skrytykował trenera i jego słowa w mediach społecznościowych. Zdaniem dziennikarzy Erik ten Hag oczekuje przeprosin, a Sancho nie zamierza tego robić. Najpewniej konflikt zakończy odejście jednego ze skonfliktowanych panów.

Ostatnie doniesienia sugerują, że pierwszy Old Trafford opuści właśnie reprezentant Anglii. Zainteresowanych jego usługami jest kilku, lecz ze względu na jego bardzo wysoką pensję w grę wchodzi najpewniej zaledwie wypożyczenie. Jednym z tych klubów jest były zespół Sancho Borussia Dortmund.

Z rana 8 grudnia Christian Falk z dziennika “Bild” poinformował, że przedstawiciele Manchesteru United mieli udać się do Dortmundu, aby negocjować warunki umowy z BVB. “Czerwone Diabły” miały dopytywać o dostępność napastnika Donyella Mallena, który w tym sezonie we wszystkich rozgrywkach zdobył pięć bramek oraz dwie asysty na 19 występów.

24-latek już w przeszłości obserwowany był przez Manchester United, lecz ostatecznie wybrał BVB. Według Falka niemiecki zespół wycenił swojego podopiecznego tylko na 30 mln euro. Dodatkowo rozpatrywano opcję wymiany Mallena za Sancho.

Natomiast dziennikarz Sky Sport Florian Plettenberg pod wieczór skorygował doniesienia kolegi po fachu. Jego źródła twierdzą, że transfer na zasadzie wymiany jest obecnie mało prawdopodobny. Obie strony mają uważać, że wykonanie takiej transakcji jest niemożliwe.

Dodatkowo żaden ze wspomnianych klubów nie planuje takiego ruchu. Jednakże faktycznie Mallen planować ma odejście z BVB w zimowym oknie transferowym, lecz nie jest on głównym celem Manchesteru United. Przypomnieć trzeba, że 24-latka obsługuje agencja, która współpracuje także z Ten Hagiem.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze