Mason Greenwood
Mundo Deportivo

The Athletic: Getafe rozważa wykup Greenwooda. Hiszpański zespół jeszcze zarobi na 22-latku?

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Portal The Athletic donosi, że Getafe rozważa wykupienie wypożyczonego z Manchesteru United Masona Greenwooda. Hiszpański zespół jest zadowolony z wychowanka „Czerwonych Diabłów” i chętnie zatrzyma go na dłużej w swoich szeregach.

22-latek po powrocie do piłki został wypożyczony do hiszpańskiego Getafe. Wielu zainteresowanych krytykowało ten ruch z różnych powodów, a jednym z nich były wydarzenia z życia zawodnika z ostatnich kilkunastu miesięcy. W tym sezonie na wypożyczeniu rozegrał on 13 spotkań, w których zdobył cztery bramki oraz trzy asysty.

Anglik zmienił klub w ostatnim dniu letniego okna transferowego i bardzo prawdopodobne, że już zimą poznamy kolejny etap jego kariery. Portal The Athletic donosi, że hiszpański zespół rozważa wykupienie Masona Greenwooda z Manchesteru United. Zainteresowanie transakcją potwierdził nawet sam prezydent Getafe.

Klub ma mieć ustalone bardzo korzystne warunki transferu. Według Angela Corresa (prezydent Getafe) jego klub będzie musiałby zapłacić zaledwie 80% ustalonej kwoty z Manchesterem United. Klub także zabezpieczył się w przypadku odejścia Greenwooda do innego zespołu. Jeśli Manchester United sprzeda 22-latka do innego klubu, to Getafe otrzyma 20% kwoty transferu.

Angel Corresa: – Nie rozmawialiśmy jeszcze o jego wycenie. Tylko analizowaliśmy i przyglądaliśmy się jego sytuacji. Jesteśmy ciekawi, co oni zaoferują, gdyż w Manchesterze United dojdzie do zmian i przejęcia akcji.

– Nadal jesteśmy zadowoleni z naszej współpracy i wideokonferencji z nimi. Jest jeszcze zbyt wcześnie, aby rozważyć kontynuację naszej współpracy na jeszcze jeden sezon lub permanentne pozyskanie go. Chcemy dopełnić umowy do końca z naszej strony. Mamy zapewniony procent, a ewentualnie resztę dopłacimy.

– Bardzo wierzę w Greenwooda. Kontynuujemy naszą pracę z Manchesterem United i musimy dbać o ich zadowolenie. Prawda jest taka, że nie tylko kibice Getafe będą go bronić. Będą to kibice z całej Hiszpanii. Musimy nadal go bronić.

– Nie grał przez 16 miesięcy. Myślę, że w styczniu lub w lutym złapie pełny rytm. Wiem, że będziemy z niego zadowoleni.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze